مادر و کودک

آموزش نظم و ترتیب به کودک

مادر و کودک با کودک لجبازی نکنید

آموزش نظم و ترتیب به کودک

 

رابطه شما با فرزندتان باید بر پایه همکاری باشد نه لجبازی

بنابراین سعی کنید تا جای ممکن “نه” نگویید و تا زمانی که اشتباهات فرزندتان خطری ندارد او تصمیم گیرنده برای زندگی خود باشد مانند انتخاب لباس ، بازی و غذاباید به فرزندتان مطابق سنش مسئولیت بدهید مانند غذا خوردن با دست قبل از یک سالگی ، درآوردن کفش حتی با کمک شما بعد از یک سالگی …قبل از آموزش نظم و ترتیب کار ها را با بازی به فرزندتان بیاموزید مانند مسابقه دادن هنگام تمیز کردن اتاقش.از سه سالگی به فرزندتان مسئولیت های کوچک بدهید مانند انداختن لباس کثیفش در سبد مخصوص ، آب دادن به گل کوچکش

از جدول ستاره ها استفاده کنید تا در مقابل انجام هر کار درست یک برچسب جایزه بگیرد .

هرگز با داد و دعوا تهدید و منت گذاشتن محروم کردن فرزندتان را مجبور به انجام کاری نکنید و مسئولیت بیشتر از سنش به او واگذار نکنید .

با دعوا تهدید کودک آموزش نمیبیند

اول باید خودمان را اصلاح کنیم

کودکان ، بسیاری از ویژگی های پدر و مادر را درونی می کنند یعنی آن ها را جزئی از شخصیت خودشان می کنند .اگر می خواهید فرزندی مهربان ، مستقل ، توامند و …  داشته باشید .  بهتر است تلاش کنید تا همین ویژگی ها را در خودتان تقویت کنید . تا به معجزه تماشای کودکان و الگو برداری شان از والدین ، ایمان بیاورید .

 

کودک را وابسته نکنید

کودکان وابسته ، بسیار آسیب پذیر هستند ، غذا خوردن ، لباس پوشیدن و حمام کردن را کودک باید با کندی و ریخت و پاش انجام دهد … تا در مسیر رشد به تدریج و با کمک شما انجام درست آن را بیاموزد .

 

عذر خواهی کنید

اگر فرزندتان متوجه شود که شما هم به هنگام ارتکاب اشتباه عذرخواهی می کنید و در رفتارتان تجدید نظر می کنید او نیز در زندگی موضوع آرامتری می گیرد و عذر خواهی کردن و اصلاح اشتباه را می آموزد .

 

نکات مادر فرزندی

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

آموزش نظم و ترتیب به کودک
بهترین رفتار برای آموزش نظم به کودک

آموزش نظم و ترتیب به کودک

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن