بیماری ها

آنچه باید درباره ی لاغری با کمر بند لاغری  و سلفون کشیدن روی بدن بدانید

روش های اشتباه لاغری

آنچه باید درباره ی لاغری با کمر بند لاغری  و سلفون کشیدن روی بدن بدانید

همه شما تبلیغات کمربند لاغری را دیده اید و میدانید در تبلیغاتشان چه چیز هایی گفته می شود .

در این مطلب نگاه دقیق تری به این وسایل می اندازیم تا ببینیم چیز هایی که درباره شان گفته می شود تا چه حد واقعیت دارند .سیستم کار این کمربند ها این است که از طریق ایجاد حرارت و گرم کردن ناحیه ای که به آن بسته می شود در ظاهر چربی ها را آب می کند .بعضی از انواع دیگر دارای سیستم ویبره یا لرزاننده هستند .  یعنی زمانی که دور بدن بسته می شوند با موتور های کوچکی که داخل آن ها موجو است مرتبا ضرباتی به ناحیه مورد نظر وارد می کند که بتواند باعث از بین بردن و حذف چربی ها بشود ، و یا ممکن است هر دو سیستم را با هم دارا باشد .

البته روز به روز کمربند های جدید تر با فناوری های عجیب تر وارد بازار می شوند . مثلا کمربند هایی آمده است که در تبلیغاتشان ادعا می شود که جریان الکتریکی به چربی های شکم و پهلو وارد می کند و باعث تجریه و در نهایت از بین بردن آن ها می شود . اما بیشترین کاربرد این دستگاه ها در گرم کردن موضعی بدن است .چیزی که بعد از استفاده از این دستگاه ها دیده می شود واقعا کم شدن سایز بدن و تغییر سایز است .

تغییر سایز بدن

این اتفاق چگونه می افتد ؟‌

قبلا بار ها درباره کم شدن آب بدن بحث شده است و اینکه چگونه در بعضی رژیم ها با این روش بسیار سریع جواب گرفته اند . تقریبا ۷۰ درصد وزن بدن شما را آب تشکیل میدهد . یعنی اگر وزن شما ۸۰ کیلو باشد ۵۶ کیلو آب است . و آب هم به راحتی از بدن خارج می شود .بنابراین کم کردن وزن با آب راحت ترین نوع کم کردن وزن است که رژیم های مختلف به عنوان تبلیغات خودشان از آن استفده می کنند . این آب در بدن در جاهای مختلف قرار دارد . یکی از جاهایی که آب زیادی در خود دارند بافت های بدن است که به آن آب میان بافتی گفته می شود .

این آب بین سلول ها وجود دارد و با عرق کردن و نرسیدن آب به بدن از مقدار آب موجود در بین کم می شود . زمانی که آب بین سلول ها کم بشود سلول های بدن جمع تر می شوند و به یک دیگر میچسبند ، بنابراین هم کاهش وزن اتفاق می افتد و هم کاهش سایز . اما این یک مثال موقت است ! چون بدن تلاش می کند در اولین فرصت که به آب دسترسی پیدا کرد آب از دست رفته را جایگزین کند .پس دوباره آن قسمت از بدن پر از آب می شود و هم وزن و هم سایز دوباره برمیگردد .

اتفاقی که با حرارت دادن موضعی بدن هم می افتد دقیقا همین کار را می کند ، مثل یک سونای کوچک . یک بخش کوچک از بدن را در حرارت زیاد مقداری از آب خودش را از دست می دهد و تصور لاغری را ایجاد می کند که کاملا این امر موقت می بشاد . البته سونا باعث طراوت پوست و خارج شدن سموم موجود بدن می شود اما در اینجا بر عکس عمل می کند .

 

کمربند های لاغری  چه عوارضی می تواند به همراه داشته باشد ؟

کمربند روی پوست را می گیرد و از گردش آزاد هوا جلوگیری می کند در حالی که پوست به شدت داغ شده و عرق کرده است . یعنی بهترین حالت برای ایجاد حساسیت های پوستی ، اگزما و عوارض دیگر . مشکل دیگری که می تواند ایجاد سوختن پوست است . یک نوع سوختگی وجود دارد که یک جسم بسیار داغ به پوستتان برخورد می کند و سریع آن را می سوزاند و البته شما هم به سرعت خودتان را کنار می کشید ؛ ولی در این نوع یک ئسیله حرارتی در مدت طولانی و روز های متوالی با پوستتان در تماس است و می تواند باعث سوختگی تدریجی بدی شود .

مثال بعدی کم شدن بیش از اندازه آب بدن است . درست است که مقدار آب بدن بسیار زیاد است اما بیشتر آن را بدن دائما نیاز داره تنها  میتونه از دست دادن  مقدار کمی را تحمل کند . اگر از این مقدار بیشتر بشود می تواند باعث شوک به بدن و یا عوارض دیگر شود .بالا رفتن دمای بدن از عوارض دیگر این نوع کمربند ها است . همیشه گفته ایم که بالا رفتن سوخت و ساز بدن عالی است و منجر به لاغری می شود اما در اینجا صحبت از دمای بالای بدن است که می تواند منجر به حملات قلبی یا آسیب و اختلال در کار اعضای داخلی بدن شود .

تعداد الکترولیت های بدن

اختلال در تعادل الکترولیت ها در بدن

به زبان ساده عناصر مختلف مثل سدیم و پتاسیم و… دائما در بدن بین سلول ها و مایعات میان بافتی در حال تبادل است تا مقدار آن ها نرمال شود . درست مثل خورشتی که دائما آن را میچشید و هربار به آن کمی نمک اضافه می کنید که همه چیز متعادل شود . وقتی یکباره شعله زیاد شود و آب زیادی از آن تبخیر شود تعادل مزه بهم میخورد و غذا خراب می شود.

همین اتفاق نیز برای داخل سلول ها می افتد که عوارض بدی برای بدن دارد . جدا از کمربند های لاغری بعضی از افراد از نوار های سلفون استفاده می کنند . یعنی دور بدن خودشان مخصوصا ناحیه شکم و پهلو را با سلفون میپوشانند تا با گرم شدن و عرق کردن به قول خودشان لاغر شوند !

توجه داشته باشید که این روش ها علاوه بر این که کلیه عوارض کمربند لاغری را می تواند داشته باشد یک سری عوارض دیگر هم دارد …باند های سلفونی ترکیباتی دارند که اگر به مدت طولانی در تماس با پوست بدن باشد مخصوصا در هنگام ورزش و عرق کردن ، این ترکیبات وارد بدن می شود و می تواند باعث بیماری های مختلف و خطرناکی مثل سرطان ، آلزایمر ، ناراحتی های استخوان و کلیه و … بشود

 

برای لاغری چه کاری انجام دهیم

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

 

آنچه باید درباره ی لاغری با کمر بند لاغری  و سلفون کشیدن روی بدن بدانید
لاغری با کمربند لاغری

آنچه باید درباره ی لاغری با کمر بند لاغری  و سلفون کشیدن روی بدن بدانید

آنچه باید درباره ی لاغری با کمر بند لاغری   روی بدن بدانید

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن