رشد فردی

اشتباهات دخترانه هنگام ازدواج

نکاتی که قبل از ازدواج باید بدانید

اشتباهات دخترانه هنگام ازدواج

همیشه زندگی خوشی خواهیم داشت

زنان از همان روز های اول زندگی ، آرمان های عاشقانه دارند .

کتاب ها و فیلم هایی که هدفشان جلب توجه دختران است ، تصور عروسی مجلل و مرد کامل را در ذهن آن ها ایجاد می کند . بنابراین تعجب آور نیست که زنان پیش از ازدواج بیشتر به عشق و عروسی توجه دارند تا ۵۰ سالی که پس از آن باید با همسرانشان بگذارنند !

حقیقت این است که ازدواج ، کار مشکلی است . یک دیدگاه واقع گرایانه این است که ازدواج شامل حدود ۲۰ درصد خوشی و شادی ، ۳۰ درصد رضایت و ۵۰ درصد کار سخت است .

ازدواج با نگرشی واقع گرایانه از بروز بسیاری ناامیدی ها جلوگیری می کند .

 

می توانم همسر آینده ام را تغییر دهم

زنان تمایل دارند خصوصیات ناخوشایند فرد مورد علاقه شان را نادیده بگیرند و خودشان را قانع کنند که در آینده می توانند آن ها را تغییر دهند ، اما حقیقت این است که چنین آرزویی معمولا برآورده نمی شود و نمی توان به زور کسی را تغییر داد . تازه اگر زن با فشار بتواند مرد را به تغییری وادار کند ، ممکن است روابط آسیب ببیند . در این موارد یا باید تفاوت های تان را با همسر آینده تان بپذیرید و از آن ها لذت ببرید یا باید محیطی ایجاد کنید که همسرتان تشویق شود به خاطر شما خودش تغییر مورد نظر را بپذیرد .

 

مشکلی به نام حفظ هویت

مشکل رایج دیگر یک زن جوان پیش از ازدواج ، عواطف شدیدی است که در دوران نامزدی پیش از آنکه درک روشنی از هویت خود داشته باشد ، او را در برمیگیرد . برخی از دختران جوان و کم تجربه در این دوره بدون اینکه درک واضحی از هویت خود داشته باشند به نحوی آشکار با نامزدشان همانندسازی می کنند بنابراین توجه و دفاع از خود و نیاز های شان برایشان مشکل می شود .

زنی که حسی قوی از هویت خودش داشته باشد ، همسر متعادل تر و موفق تری خواهد بود .

 

رها کردن دوستان و علایق قبلی

عشقی که زنان را در دوره ازدواج فرا میگیرد ، ممکن است باعث شود دوستان ، خانواده ، سرگرمی ها و ورزش های مورد علاقه شان را کنار بگذارند . این کار اشتباهی اساسی است ، به این علت که زنان به شبکه های حمایتی در سراسر زندگی شان نیاز دارند و فقط همسرشان نمی تواند همه مشکلات آن ها را حل کند . داشتن چنین تقاضایی از همسر بیش از حد توان آن هاست .

مهم است که در این مورد در زندگی تان تعادل را حفظ کنید .

 

صحبت نکردن درباره موضوعات جدی

لازم است با همسر آینده درباره نظرات خود در مورد مسالی که ممکن است باعث اختلاف در زندگی مشترک شود ، صحبت کنید . درباره تعداد بچه هایی که می خواهید داشته باشید در مورد اینکه برای بزرگ کردن آن ها حاضرید کارتان را رها کنید و در خانه بمانید یا نه ، درباره اولویت های زندگی ، آرزو ها و اهداف ، اینکه ۲۰ سال بعد می خواهید در چه موقعیتی قرار داشته باشید ، سهیم شدن در مسئولیت ها و … از قبل باید دانست آیا عقاید همسران شبیه هم هست یا نه .

به توافق رسیدن درباره این موضوعات می تواند تعیین کننده ازدواجی شادمان یا پر از مشاجره باشد .

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

 

اشتباهات دخترانه هنگام ازدواج
دختر خانم ها قبل از ازدواج بخوانید

اشتباهات دخترانه هنگام ازدواج

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن