هنر و سرگرمی

امن ترین شهر های جهان در سال ۲۰۱۹ مشخص شد

امن ترین شهر ها

امن ترین شهر های جهان در سال ۲۰۱۹ مشخص شد

عوامل بسیاری برای تعیین امن ترین شهر های جهان وجود دارد . شاخص امنیت شهر ها در سال ۲۰۱۹ ، امن ترین شهر ها را به ترتیب در لیستی قرار میدهد و همچنین اطلاعات استفاده شده برای رسیدن به این نتایج را تجزیه میکند . این ارزیابی یک فرایند دقیق و کامل است که به بسیاری از موارد می پردازد . در این رتبه بندی ۶۰ شهر مختلف دنیا براساس ۵۷ فاکتور مختلف نظیر زیرساخت ، امنیت شخصی ، دیجیتالی و سلامت مورد ارزیابی قرار می گیرند . امسال واحد اطلاعات اکونومیست (EIU  ) در بررسی های خود گوشه چشمی هم به فاکتور های زیست محیطی داشت و عاملی تحت عنوان «انعطاف پذیری شهری» را در نظر گرفت که در واقع توانایی یک شهر در بازگشت به شرایط عادی بعد از وضعیت اضطرار و شوک را تعیین می کند .

 

۵ –  سیدنی SYDNEY

سیدنی استرالیا در وسط لیست امن ترین شهر های دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار دارد . سیدنی فقط به دلیل عدم پیروزی بر آمستردام موقعیت چهارم را از دست داد . اما رتبه آنب رای امنیت دیجیتال ، بهداشت ، و زیر ساخت ها هنوز آن را با افتخار جز ده شهر برتر نگه داشته است . سیدنی با بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت بیشترین جمعیت را در استرالیا دارد . این شهر نه تنها یکی از امن ترین شهر های جهان است بلکه به عنوان یکی از پرطرفدار ترین شهر ها نیز در رده های بعدی قرار دارد و باعث می شود بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد و در جایگاه ۵ لیست امن ترین شهر های جهان قرار بگیرد .

 

امن ترین شهر های جهان در سال 2019 مشخص شد
امنیت سیدنی

 

۴ – آمستردام AMSTERDAM

این شهر در لیست امنیت سلامت در رده های بالایی قرار دارد و همچنین به دلیل کار فعالانه روی یک استراتژی توسعه ملی برای برنامه ریزی شهری شناخته می شود . با استفاده از بخشنامه ها ، سیاست ها و برنامه های توسعه شهری و همچنین در نظر گرفتن مواردی مانند ارزیابی ریسک در برابر بلایای طبیعی ، درصدر لیست قرار گرفته است .

 

AMSTERDAM

 

 

۳ – اوساکا OSAKA

سومین شهر موجود در لیست ، اوساکای ژاپن است . اوساکا یک مرکز تجاری پر جنب و جوش با بیش از ۹ میلیون نفر شهروند است . این شهر ، که یک شهر شلوغ و پر از رستوران های جذاب ، پارک های موضوعی و حتی یک قلعه است ، در صدر لیست امنیت سلامت قرار دارد و در امنیت زیر ساختی رتبه دوم را دارد . امنیت سلامت ، همانطور که قبلا نیز مورد بحث قرار گرفت ، حول طرح هایی برای حفظ سلامت شهروندان می گردد . اما این اولین شهر در لیست است که در صدر فهرست زیرساخت ها قرار دارد . این بدان معناست که شهر دارای جاده هایی است که به وضوح برای ترافیک مشخص شده اند ، آن ها در حال یافتن راه هایی برای بهوبد زیر ساخت های خود از طریق فناوری نیز هستند .

 

 

امن ترین شهر های جهان در سال 2019 مشخص شد
اوساکا

 

 

۲ –  شنگاپور SINGAPORE

سنگاپور امسال به عنوان دومین ایمن ترین شهر جهان بسیار به توکیو نزدیک بود . این شهر از نظر امنیت زیر ساختی و امنیت شخصی در رده های بالاتری قرار دارد ، به این معنی که تمام شهروندان در شهر ایمن هستند . واحد اطلاعات اکونومیست (EIU) یک کسب و کار در بریتانیا در گروه اکونومیست است که خدمات پیش بینی و مشاوره ار از طریق تحقیق و تجزیه و تحلیل مانند گزارش های ماهانه کشور ، پیش بینی های اقتصادی پینج ساله کشور ، گزارش خدمات ریسک در کشور و گازرش های صنعتی ارائه می دهد . به مواردی مانند نورپردازی خوب در اماکن عمومی ، نظارت ، و استفاده از برنامه های (اپلیکیشن ها) برای هشدار دادن به مردم در مورد شرایط احتمالا خطرناک میپردازد . سنگاپور نیز مانند توکیو در رده امنیت دیجیتال رتبه بالایی دارد .

 

سنگاپور

 

 

۱ – توکیو  TOKYO

توکیو در سه سال گذشته عنوان امن ترین شهر جهان در صدر رتبه بندی قرار دارد . گرچه یکی از پرجمعیت ترین شهر های جهان است ، اما میزان جرم و جنایت آن پایین است ، خصوصا در رابطه با جرایم خشونت آمیز ، توکیو در صدر این موراد از نظر امنیت دیجیتال قرار گرفته است ، این بدان معناست که شهری است که نسبت به اشتراک اطلاات در مورد حملات سایبری شفاف است . همچنین به چیز ساده مانند ایجاد فرهنگ مربوط می شود که در آن شهروندان به طور مرتب از رمز های عبور امن استفاده می کنند . توکیو همچنین از نظر بهداشتی در رده بالایی قرار دارد ، که دارای ابتکاراتی است که از شیوع بیماری به ویژه در مناطق فقیر نشین جامعه جلوگیری می کند . همچنین تمرکز بر آلودگی و نحوه جمع آوری پسماند های شهری بسیار با دقت صورت می گرد .

 

 

امن ترین شهر های جهان در سال 2019 مشخص شد
TOKYO

 

امن ترین شهر های جهان در سال ۲۰۱۹ مشخص شد

وب سایت

منبع
inside
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن