مادر و کودک

اگر کودکان زیاد با موبایل بازی می کند بخوانید

کودک و موبایل

اگر کودکان زیاد با موبایل بازی می کند بخوانید

اگر بچه ی ما داره روزی چند ساعت با موبایل بازی می کنه یا چند ساعت تلوزیون نگاه می کنه ، چی کار کنیم ؟

وقتی میریم مهمونی و دست همه ی بچه ها هست چی کار کنیم ؟

بار ها گفته شده که ما نمی تونیم چیزی رو از بچه ها بگیریم بدون اینکه جایگزین بهشون بدیم . باید برای این موضوع فکر کنیم و برنامه داشته باشیم . خب جایگزین چیا هستند ؟ اگر بخواهیم تو یک جمله بگیم : غنی کردن محیط زندگی بچه ها با بازی و اسباب بازی های مفید بسیار مهمه و بهترین جایزگین است . (بازی با کلمات ، استند اپ ، پانتومین . منچ . پازل . اسم و فامیل . معلم بازی و …)

راه حل بعدی :

خود ما در استفاده از موبایل مدیریت داشته باشیم

وقتی من همیشه موبایل دستمه یا صبح که از خواب بلند میشم اولین کارم اینه که برم تو گوشی یا تلوزیون رو روشن کنم ، قطعا نمی تونم از کودکم توقع غیر از این رو داشته باشم . عین یکی از دوستان ما که خیلی ناراحت بود که چرا پسر یازده ساله اش تمام شخصیت های کلش آف کلنز رو با جزئیات می شناسه ، در حالی که خود ایشون سه سال گیمر حرفه ای این بازی بود ! یعنی توی مسافرت هم در اوج خستگی این بازی رو رها نمی کرد!

راه حل بعدی

برای بچه های خصوصا در مهمانی ها برنامه داشته باشیم .  بچه ها وقتی بیکار باشن ، طبیعیه که برن سراغ گوشی و ماهم که از خدامونه ، چون گوشی صدا خفه کن خوبیه .حداقلش اینه که می تونیم چند تا اسباب بازی که می تونه بچه ها رو به صورت دسته جمعی با هم مشغول کنه همراهشون داشته باشیم . اگر هیچ کدوم از این ها نشده ، رفت و آمد هامون رو باید مدیریت کنیم .

 

برای دیدن مطالب مادر فرزندی بیشتر کلیک کنید

 

اگر کودکان زیاد با موبایل بازی می کند بخوانید
وابستگی شدید به تکنولوژی در کودکان

اگر کودکان زیاد با موبایل بازی می کند بخوانید

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن