خبر

اینترنت ماهواره ای از سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد 

شرکت spaceX

اینترنت ماهواره ای از سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد

گوین شاتول رئیس و مدیر عملیاتی شرکت spaceX ، بعد از توییت ایلان ماسک با اینترنت ماهواره ای استارلینک ، در مصاحبه ای گفته که اطمینان داره اینترنت ماهواره ای این شرکت رو از اواسط سال ۲۰۲۰ در آمریکا عرضه خواهد کرد .این شرکت مجوز مستقر کردن ۱۲ هزار ماهواره استارلینک رو در مدار زمین داره ولی اخیرا از کمسیون ارتباطات فدرال آمریکا درخواست کرده که بتونه مجوز استقرار ۳۰ هزار ماهواره دیگه رو هم تقویت کنه . به گفته گوین شاتول برای پوشش آمریکا ی شمالی نیاز به ۶ تا ۸ پرتاب دیگه این ماهواره ها هست و برای پوشش کل کره زمین  نیاز به پرتاب ۲۴ پرتاب دیگه داره . در هر پرتاب حدود ۶۰ ماهواره استارلینک در مدار مستقر می شوند .

اینترنت ماهواره ای

این شرکت در حال طراحی و مهندسی ریسیور یا دریافت کننده اینترنت ماهواره ای هم هست که قبلا گفته شده بود اندازه اون در حد یک جعبه پیتزاس و به گفته این شرکت طراحی اون اصلا چالش کمی نیست . یکی از نمونه های اولیه اون در خونه ایلان ماسک نصب شده که دیروز ایلان ماسک از طریق اون توییت کرد . شاتول همچنین گفته ایلان ماسک هر چیزی رو قشنگ می خواد ، بنابراین طراحی این ریسیور هم قشنگ خواهد بود .این اولین سرویس SpaceX  که برای کاربران عادی عرضه میشه که با بیزینس فعلی این شرکت کاملا متفاوته که در نتیجه چالش های زیادی همراهشه و کلی نیروی تازه برای فروش ، پشتیبانی و مهندسی برای اینکار باید استخدام بشه .

در مورد عرضه اینترنت استارلینک در بقیه کشور ها هم شاتول گفته که هر کشور به صورت جداگانه نیاز به مجوز داره و در بسیاری کشور ها ، این شرکت مجبور هست برای ارائه خدماتش با یک اپراتور محلی در اون کشور ها برای عرضه اینترنتش وارد همکاری بشه .این شرکت همچنین با وزارت دفاع آمریکا برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره همکاری میکنه و در اواخر سال ۲۰۱۸ قراردادی ۲۸ میلیون دلاری برای تست اینترنت ماهواره ای با این وزارت دفاع بست . تاکنون در تستی که روی یکی از هواپیمای نیرو هوایی آمریکا انجام شده ، این شرکت تونسه به سرعت ۶۱۰ مگابیت برثانیه برسه .

 

اینترنت ماهواره ای 

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید

 

اینترنت ماهواره ای از سال 2020 عرضه خواهد شد 
اینترنت ماهواره ای

اینترنت ماهواره ای از سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن