رشد فردی

با حسادت های معشوقتان اینگونه رفتار کنید

حسادت در یک رابطه چگونه برطرف میشود

با حسادت های معشوقتان اینگونه رفتار کنید

بدترین حس در یک رابطه حس حسادت هستش.

این حس رو جدی بگیرید و حتما به دنبال درمان آن باشید.

حسودی فرد مقابل ، تقصیر شما نیست

جملاتی مثل : «حسودی من به خاطر اینکه اون روز دیدم داشتی با همکلاسیت صحبت می کردی » یا «من حسود نیستم ، فقط تورو خیلی دوست دارم و می خوام فقط مال من باشی !»معنی شون اینه که فرد مقابل ، شما زو مقصر یا علت نا امنی هاش و احساس حسادتش تو رابطه می دونه ؛ به عبارت دیگه ، فرد نمی خواد مسئولیت احساسش رو قبول کنه .

 

قبول مسئولیت چه احساسی در شما ایجاد می کنه ؟

چنین جمله هایی باعث میشود که شما احساس خیلی بدی داشته باشید ، چون مسئولیت این حسودی روی دوش شما گذاشته شده .حالا تو اینطور مواقع آدم ها معمولا چی کار می کنند ؟ بعضی ها دعوا راه می اندازند و یا کار خودشون رو ادامه می دهند، بعضی ها هم به حرف فرد مقابلشون گوش می دهند و دیگه اون کار رو انجام نمی دهند .

 

نادیده گرفتن احساس حسادت فرد مقابل

نادیده گرفتن احساس حسادت و ادامه دادن کاری که قبلا انجام می دادید ، باعث میشود که توی رابطه تون به طور جدی مشکل پیش بیاد .

چون فرد مقابل همچنان این احساس ناامنی رو داره و این خودش منجر به بحث و جدال میشود.

 

عمل کردن بر اساس حرف های فرد مقابل

برخی ازافراد، از این موضوع بسیار ناراحت میشوند و به خاطر علاقشون به فرد مقابل ، سعی می کنند که دیگه اون کاری که قبلا انجام می دادند را کنار بزارند . اما ، این کار هم بعد ها توی رابطه تاثیر منفی زیادی میزاره و باعث میشود که یه روزی احساس کنند که دیگه نمیخواهند رابطشون رو ادامه بدهند .

 

حسادت شدید

اگر این حساسیت در اکثر زمینه ها و یا همیشگی و با شدت بالا بوده ، ادامه رابطه خیلی خیلی سخت می شود و بهتره با یک روان شناس متخصص صحبت کنید . شاید اوایل به نظرتون بیاد که چون منو دوست داره ، حسودیش میشود ، اما واقعیت اینه که در یک رابطه طولانی مدت این حجم از حسادت به هر دوتون آسیب میزند.

 

حسودی در یک زمینه خاص

اگر حسودی در یک زمینه خاص بوده ، بهتره که با اون فرد صحبت کنید ؛ چون همون طور که گفته شد ، نادیده گرفتن در خواستش ، باعث ایجاد اختلاف و مشکل می شود و از اون طرف ، پذیرش بی چون و چرای صحبت های فرد باعث می شود بعد از یه مدت احساس کنید داوم دارید کنترل می شوید و همین مساله باعث میشود مثل آتش زیر خاکستر ، یه دفعه شعله بگیرید و کل رابطه رو خراب کنید .

 

چرا ؟

خیلی وقت ها آقایون یا خانم ها ، از کسی که باهاش رابطه دارند کار هایی می خواهند که باعث میشود استقلال فرد مقابل از بین بره. مثلا ، با فلان دوستات دیگه رابطه نداشته باش یا دیگر سر کار نرو و … عمل کردن به این درخواست ها ، باعث میشود که کم کم فرد احساس کنه که هویتش رو به عنوان یک انسان از دست داده و این خودش در طولانی مدت، مشکل ساز میشود.

 

چی بگید ؟

یه ملاقات حضوری ترتیب بدید و بهش بگید راجع این موضوعی که اخیرا روش حساس شده ، می خواهید حرف بزنید . بهش بگید می خواهید بدونید که چرا این موضوع اذیتش میکنه ؟ شما چی کار می تونید بکنید که این احساسش کمتر بشه ؟ و….

حتما حتما باید به حرف هاش گوش کنید و با آرامش باهم موضوع رو حل و فصل کنید .

درمان حسادت در رابطه 

با حسادت شوهر /  زن خود چه کنیم

 

با حسادت های معشوقتان اینگونه رفتار کنید
درمان حسادت های زنان و مردان در رابطه

 

با حسادت های معشوقتان اینگونه رفتار کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن