مادر و کودک

بدترین جملاتی که میتوانید به فرزندتان بگویید این هاست

مادر و فرزند

بدترین جملاتی که میتوانید به فرزندتان بگویید این هاست

مخرب ترین و بدترین جملاتی که یک مادر یا پدر می تواند به فرزندش بگویید این هاست .

هیچکس دوست ندارد بچه ای مثل تو داشته باشه

کودکان ما بازتابی از والدینشان هستند . آن ها همه چیز را از والدین ، خانواده دوستان و اطراف خود آموخته اند بنابراین اگر فکر می کنید فرزند شما به درستی رفتار نمی کند به یاد داشته باشید که او تصمیم نگرفته است در دنیای اطراف خود زندگی کند شما آن را انتخاب کرده اید !

 

برو منو تنها بزار

هرگز به کودکتان نگویید که او را تنها می گذارید ، یا اینکه میخواهید تنها باشید ؛ این جمله به کودکان آسیب روحی میرساند تا حدی که احساس می کنه دوستش ندارید .

 

هرگز نگویید دختر/ پسر بدی هستی

هرگز کودکتان را با افکار منفی تغذیه نکنید ، این باعث می شود عزت نفس او از بین برود ، بچه ها معصوم هستند و به نیکی ایمان دارند . همیشه به آن ها بگویید که خوب ، خوشحال و مثبت باشند. برای آن ها توضیح دهید که برخی از کلمات یا کار ها بد است و ممکن است به کسی آسیب برساند اما به آن ها نگویید که این باعث می شود آن ها یک پسر / دختر بد باشند . به آن ها بیاموزید که چه کار هایی درست و چه کار هایی نادرست است و به چیز های خوب نسبت به بد ارزش می دهید .

 

گفتن “نه” به صورت مرتب به فرزند

یک “نه” مستقیم برای کودک کوچک شما خیلی سخت است اگر بچه ها تمام وقت “نه” بشنوند ، اعتماد به نفس و ایمان خود را نسبت به والدین از دست می دهند . اگر عملکرد فرزندتان را تایید نکردید ، سعی کنید گزینه هایی دیگری بهش پیشنهاد دهید .

نه گفتن

با من صحبت نکن

هرگز کانال ارتباط بین شما و فرزند خود را ممنوع نکنید . هرگز از کودکان نخواهید که از حرف زدن یا بحث و گفتگو خودداری کنند . بگذارید آن ها آزادانه سوال کنند و نظر خود را به اشتراک بگذارند . اگر می خواهید آن ها به توصیه شما پایبند باشند در عوض با آن ها صحبت کنید . به آن ها بگویید که قرار است چه کاری انجام دهند و چرا مهم است . آن ها را با کلمات ، لحن و اصطلاحات خود متقاعد کنید . بله ، صحبت کنید و گوش دهید تا آن ها گوش دهند و به آن ها بگویید که شما رو ناراحت میکند اگر این کار رو انجام دهند .

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

بدترین جملاتی که میتوانید به فرزندتان بگویید این هاست
چه حرفایی رو به فرزندتون نگید

 

بدترین جملاتی که میتوانید به فرزندتان بگویید این هاست

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن