free web page hit counter
مادر و کودک

بی توجهی به کودک چه عوارضی در پی دارد

تربیت فرزند

بی توجهی به کودک چه عوارضی در پی دارد

عاقبت بی توجهی به کودک

چنانچه کودکی مورد بی توجهی قرار گیرد سعی می کند از طریق منفی کاری و لجبازی توجه دیگران را به خود جلب کند .مثلا جلوی تلوزیون می ایستد ، هنگام صحبت کردن دیگران ، داد و بیداد می کند و موقع غذا خوردن از سر سفره بلند می شود والدین هنگام مشاهده چنین رفتار هایی با بحث های طولانی ، خواهش و یا حتی تنبیه به رفتار منفی کودک توجه می کنند و بدین ترتیب به تدریج کودک می آموزد که برای کسب توجه دست به این رفتار ها بزند .

بدون شرط به کودک محبت کنید

افراد بسیاری را میبینید که در بزرگسالی ، تشنه عشق و محبت اطرافیانش هستند . یعنی “مهرطلب” هستند ، فقط به این دلیل که عشق و محبتی که از پدر و مادر در دوران کودکی دریافت کرده اند ، عشق و محبت با قید و شرط بوده است ! بدین معنی که کودک هر زمان مطابق میل و خواسته والدینش رفتار می کرده و رفتار خوبی داشته مورد محبت قرار گرفته است .

به حرف فرزندتون بدون قضاوت گوش دهید

بدون قضاوت کردن و نصیحت کردن به حرف فرزندتان گوش کنید و احساس او را تایید کنید . او نیاز دارد احساس کند که افکارش ، احساساتش ، خواسته ها و نظراتش مهم هستند . به او کمک کنید با نام گذاشتن روی احساساتش با آن ها راحت تر کنار بیاید . بگویید “می فهمم که ناراحتی چون نمی توانی به آن مهمانی بروی” . با پذیرفتن احساساتش بدون قضاوت درباره آن ها به احساسات او اعتبار  می بخشید و نشان می دهید که برای چیزی که می خواهد بگوید ارزش قائلید .

 

مادر و کودک 

برای دیدن مطالب بیشتر درباره فرزندان تان کلیک کنید

 

پدر/مادر/فرزند

بی توجهی به کودک چه عوارضی در پی دارد
بهترین رفتار با کودک چی هست

بی توجهی به کودک چه عوارضی در پی دارد

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن