مادر و کودک

تاثیر عصبانیت والدین بر روی هوش فرزند چیست ؟

تاثیر عصبانیت والدین بر روی هوش فرزند چیست ؟

دلیل کم هوشی برخی از کودکان چیست ؟

والدین همواره آرزوی داشتن فرزندانی باهوش را دارند ، تحقیقات نشان می دهد . تنبیه بدنی حتی از نوع خفیف باعث کاهش ضریب هوشی در کودکان می شود . بر اساس تحقیقات کودکان ۲ تا ۴ ساله ای که یک بار تنبیه شده بوند از کودکانی که اصلا تنبیه نشده بودند امتیاز هوشی پنج برابر پائین تری داشتند و کودکان بین ۵ تا  ۹ سال امتیاز هوشی  ۲/۸ برابر کمتر از سایر کودکان تنبیه نشده داشتند . بنابراین هرچه والدین تنبیه بیشتری انجام دهند رشد و پرورش روان مغزی کودک کندتر می شود و تنبیه به میزان بسیار اندک تاثیر منفی بر ضریب هوشی کودکان می گذارد .

 

سر بچه داد نزنید (عصبانیت راه حل مشکلات نیست)

داد زدن ، فرزندان را منظم ، خوش خوراک ، حرف گوش کن یا درس خوان نمی کند ، اما تضمین می کنیم که فرزندان را لجباز ، مضطرب و خشمگین خواهد کرد . در نتیجه هر بار باید بلند تر داد بزنید ،  هر بار از شدت خشم و عصبانیت به خود و فرزندتان آسیب میزنید ، هر شب عذاب وجدان میگیرید و روز بعد مجبورید بلند تر فریاد بزنید ، مواظب باشید در این چرخه بی انتها نیافتید . عادت به داد زدن ویران کننده خوبی هاست !

 

وقتی عصبانی میشوید چه کاری انجام دهید ؟

یک لحظه صبر کنید نفس عمیق بکشید و بگویید من غیر از داد زدن چیکاری می توانم انجام دهم ؟

در این مورد باید مطالعه کنید و سپس به آن عمل کنید …

به توانایی های خودتان ایمان داشته باشید و مطمئن باشید هر کاری را که بخواهید از پس آن بر خواهید آمد پس نفس عمیق بکشید و با زبان کودک با فرزند خود سخن بگویید .

 

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص تربیت فرزند اینجا کلیک کنید

 

تاثیر عصبانیت والدین بر روی هوش فرزند چیست ؟
تاثیر منفی عصبانیت بر روی کودک

تاثیر عصبانیت والدین بر روی هوش فرزند چیست ؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن