تغذیه

خوراکی هایی که باعث کم شدن اشتها می شوند

کم کردن اشتها

خوراکی هایی که باعث کم شدن اشتها می شوند

شکلات تلخ بخورید

شکلات تلخ با ترشح هورمونی موسوم به ایندورفین نوعی ماده شیمیایی که باعث افزایش احساس شادی و آرامش در انسان می شود باعث کاهش اشتها می شود . برخی از تحقیقات علمی ثابت کرده اند زنانی که شکلات تلخ می خورند یا حتی آن را بو می کنند میل کمتری به غذا خوردن دارند . خوردن شکلات تلخ همچنین باعث کاهش ترشح قرلین ، هورمون گرسنگی می شود . البته لازم به اشاره است هر ۲۸ گرم شکلات تلخ حاوی حدود ۱۷۰ کالری و ۱۲ گرم چربی است . بنابراین نباید در مصرف آن زیاده روی کنید .

 

روغن دانه کاج

مصرف روغن دانه ی کاج ، عملکرد هورمون هایی که مسئول مخابره ی پیام «سیری» به مغز هستند را تحریک می کند . به این ترتیب این روغن اشتها را کور می کند .  این یافته نتیجه پژوهش محققان آمریکایی است که روی ۱۸ زن چاق مطالعه کردند . بعد از نیم ساعت از مصرف روغن دانه کاج ، یک سوم اشتها از بین میرود .

نکته :

می توانید از این روغن برای از بین بردن اشتها تان استفاده کنید اما توجه داشته باشید که دچار افراط نشوید زیرا ۱۰۰ گرم از این روغن حاوی ۶۷۳ کالری است .

دانه کاج

ماهی

تمام ماهی ها خاصیت سیر کنندگی دارند . می پرسید چرا ؟ به خاطر این که ماهی ها سرشار از پروتئین های کامل و دیر هضم هستند . علاوه براین پروتئین ها با فرستادن پیام سیری ، مستقیما روی بخشی از مغز تاثیر می گذارند که مسئول فرستادن علائم گرسنگی است .

نکته :

یک تکه ماهی را به صورت کبابی یا آبپز میل کنید . برخلاف تصور عموم امگا ۳ در حین پخت از بین نمیرود .

ماهی امگا۳

سفیده تخم مرغ

تخم مرغ به طور طبیعی جلوی اشتها را میگیرد زیرا حاوی پروتئین و ریز مغذی هایی است که دیر هضم هستند و به این ترتیب باعث سیری می شوند . محققان دریافته اند خوردن تخم مرغ باعث تحریک سنتز گلوکز (قند)  می شود و این امر طولانی مدت سیری را بیشتر می کند .

 

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

وب سایت

خوراکی هایی که باعث کم شدن اشتها می شوند
چی بخوریم اشتهامون کم بشه

خوراکی هایی که باعث کم شدن اشتها می شوند

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن