تغذیه

خوردن این خوراکی ها در صبحانه اکیدا ممنوع

خوراکی های ممنوع صبحانه

خوردن این خوراکی ها در صبحانه اکیدا ممنوع

صبحانه سنتی ما ایرانی ها ، نان و پنیر و چای شیرین است که کنار هم یک ترکیب سالم و مغذی را تشکیل می دهند . اما اگر خوساتید تنوعی در صبحانه ایجاد کنید بهتر است سراغ مواد زیر نروید

سوسیس و کالباس

گوشت های فرآوری شده و چاشنی های مورد استفاده بر روی آن ها با بیماری های قلبی و سرطان روده بزرگ مرتبط هستند . بهتر است آن ها را از همه وعده های غذایی خود حذف کنید و بیشتر از ماهی یک بار سراغشان نروید .

سوسیس و کالباس

کورن فلکس

اگرچه خیلی ها طرفدار کورن فلکس ها هستند ، اما باید بدانید که رنگ ها و مواد شیمیایی استفاده شده در کورن فلکس ها مضر است و می تواند باعث بیش فعالی کودکان یا چاقی آن ها شود .

غذای ممنوعه

شیرینی و کیک

مواد غذایی مثل شیرینی دانمارکی ، رول دارچین و نان های شیرین و برشته شده ، کالری و چربی بالایی دارند که باعث می شوند شما به خاطر حجم کم شیرینی ها سیر نشوید ، اما در عوض کالری زیادی را دریافت کنید .

شیرینی و کیک

شیر کامل

شیر مملو از چربی های اشباع شده که سطح کلسترول را افزایش می دهد ، باعث بروز التهاب و در موارد شدید به انسداد عروق نیز کمک می کند . برای آن هایی که نمیتوانند خوردن شیر را ترک کنند ، توصیه می شود که شیر کم چرب مصرف کنند ، این نسخه کم چرب شیر عاری از چربی است و تنها شامل کلسیم ، پتاسیم ، ویتامین D و پروتئین است .

شیر کامل

پن کیک

پن کیک ها مواد غذایی محبوبی برای صبحانه محسوب می شوند و امروزه با مخلوط های آماده در فروشگاه ها موجود هستند که حتی راحت تر درست می شوند . شما فقط این پودر  را با آب مخلوط کنید و سپس آن را در یک ماهی تابه گرم یا ماهی تابه بریزید .پن کیک ها غنی از کربوهیدرات ها هستند که به طور حتم معده شما را پر می کند ، اما دوباره نبودن کالری باعث  می شود که شما سریع گرسنه شوید .  به علاوه انتخاب چاشنی های ری غذا ، مانند شربت افرا ، پودر شکر و بیکن به چاقی و ناسالمی منتهی می شود .

اگر شما فقط به دلیل صرفه جویی در زمان و یا بیشتر خوابیدن صبحانه نخورید شما در واقع بدن خود را در حالت ناشتایی طولانی مدت قرار می دهید که این موضوع منجر به مشکلات متعدد جسمانی و رفتاری شما می شود .این مهم است که صبحانه را از وعده های غذایی خود حذف نکنید، اما به طور قطع باید بدترین غذا ها را در این وعده حذف کنید . اکثر ما به دلیل اینکه برای خوردن صبحانه  در وقت خود صرفه جویی کنیم و به دلیل عجله داشتن به گزینه های غذا های بسته بندی شده روی می آوریم . متاسفانه مواد غذایی های منتخب ما ، مملو از مواد نگهدارنده مصنوعی ، نمک ، شکر و کالری است . اغلب این مواد در ایجاد طعم نقش به سزایی دارند ، اما به خصوص برای کودکان بسیار نا سالم هستند .

پن کیک

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

تغذیه سالم

خوردن این خوراکی ها در صبحانه اکیدا ممنوع
در صبحانه چه چیزی نخوریم ؟

خوردن این خوراکی ها در صبحانه اکیدا ممنوع

خوراکی های ممنوع برای صبحانه چیست

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن