پوشاک و زیبایی

راهنمای خرید لباس ورزشی مناسب برای هر ورزش

لباس ورزشی مناسب ورزش چیست

راهنمای خرید لباس ورزشی مناسب برای هر ورزش

۳ فاکتور مهم در انتخاب لباس ورزشی ، جنس ، راحتی و اندازه لباس است که به آن کمتر توجه می شود و عموما به ظاهر لباس اهمیت می دهند اما لازم است بدانید که لباس ورزشی که می پوشید بر نتیجه ورزش شما تاثیر می گذارد .لباس های ورزشی که از جنس نخ و کتان هستند ، تعریق بدن را به خود جذب می کنند و به تبخیر سریع آن کمک نمی کنند و باعث می شود احساس سنگینی و خیسی در هنگام تمرین به شما بدهد .این جنس لباس ها برای ورزش های سبک مانند پیاده روی مناسب تر است و برای ورزش های سنگین تر مانند تمرینات هوازی اصلا مناسب نیستند .لباس هایی که از جنس پارچه های مصنوعی هستند توانایی عبور هوا از خود را دارند و به تبخیر رطوبت از لباس کمک می کنند و بدن را خنک نگه میدارند .

لباس ورزشی

این نوع لباس ها از موادی شامل پولی پروپلین یا پارچه هایی مانند ساپ لکس و کوول مکس بوده که بهترین انتخاب برای فعالیت عای ورزشی سنگین هستند و لباس هایی که از مواد پلاستیکی تهیه شده اند به هیچ وجه مناسب نیستند چون از خنک بدن جلوگیری می کنند و موجب می شوند دمای بدن در طول تمرین بالا نگه داشته شود .

برای اینکه مطمئن شوید لباس تان ، مناسب فعالیت ورزشی و اندازه شما است به این چند نکته توجه کنید :‌لباس ورزشی باید راحت باشد و شما را محدود نکند ، ولی اگر اهل دویدن یا دوچرخه سواری هستید از پوشیدن لباس های گشاد خودداری کنید ،  زیرا ممکن است هنگام پدال زدن یا دویدن برایتان دردسر ساز شود ! و برای ورزشی های مانند یوگا یا پیلاتیس از لباس ورزشی که قابلیت کشسانی بالایی دارد ، استفاده کنید.

زیبایی و جذابیت لباس ورزشی تنها معیار برای انتخاب آن نباشد بلکه باید به استاندارد بودن لباس توجه داشته باشید و در حین ورزش احساس خوبی نیز داشته باشید .

لباس ورزشی استاندارد

ست ورزشی مناسب هر ورزش

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید

 

 

راهنمای خرید لباس ورزشی مناسب برای هر ورزش
ست ورزشی

راهنمای خرید لباس ورزشی مناسب برای هر ورزش

پارچه مناسب ، ست و لباس زیبای ورزشی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن