پوست و مو

راهنمای داشتن موهای ابریشمی و سالم

موی سالم و ابریشمی

راهنمای داشتن موهای ابریشمی و سالم

حتما شما هم داشتن مو های لخت و ابریشمی را به مو های آسیب دیده ترجیح می دهید ، همانطور که می دانید زمانیکه لایه سطحی مو یا همان کوتیکول ها از ریشه تا ساقه مو به سمت پایین روی هم قرار گرفته باشند ، مو های شما‌ در بهترین حالت خود هستند . صاف ، خوش حالت و براق با ما همراه باشید تا از راز مو های سالم و ابریشمی مطلع شوید.

 

هنگام شامپو زدن کمی دقت به خرج دهید

هنگام شامپو زدن به جای چنگ زدن به مو ها و جمع کردن آن ها روی سر …

برای اینکه بتوان همه قسمت ها را همزمان شست ، به آرامی شامپو را به کف سر و سپس به بقیه قسمت ها ماساژ دهید .  تکنیک چنگ زدن موها را بهم گره می زند و آن ها را خشک می کند مخصوصا اگر مو های فر داشته باشید . اگر به طور طبیعی مو های صافی دارید ، روغنی که کف سر تولید می کند می تواند از ریشه مو ها به ساقه آن ها برسد . اما اگر مو های فر دارید ، روغن راه طولانی تری برای رسیدن به ساقه ها پیش رو دارد . با این حساب مو های فر نسبت به مو های صاف معمولا خشک تر هستند .

 

برای خشک کردن مو ها به جای حوله از تیشرت استفاده  کنید

اکثر ما طبق عادت مو های خود را با حوله خشک می کنیم …

این کار شاید بزرگ ترین ظلمی است که در حق مو هایمان کرده باشیم مخصوصا اگر مو ها را داخل حوله قرار دهیم و برای خشک کردن آن ها حوله را به سمت عقب و جلو حرکت دهیم .  این رفتار در سطح مو باعث ایجاد اصطکاک می شود باعث شکستگی کیوتیکول و در نهایت وز شدن مو ها می شود . برای داشتن مو های صاف و خوش حالت بهتر است برای خشک کردن آن ها از یک تیشرت کتان استفاده کنید مو ها را داخل تیشرت قرار دهید . سپس تیشرت را مچاله کنید . این کار را چند بار تکرار کنید تا موهایتان به حالت نیمه خشک در ایند.

خشک کردن مو

رو بالشتی ساتن را امتحان کنید

شاید یکی از دلایل داشتن مو های وز و گره خورده استفاده از رو بالشی نخی و یا کتان باشد .

این نکته کاملا منطقی به نظر می رسد . روبالشتی ساتن شما را به داشتن مو های صاف و براق سوق می دهد ! کتان تمامی رطوبت مو های شما را جذب می کند ؛ در حالیکه ساتن و یا حتی ابریشم این قابلیت را ندارند . در نتیجه باعث آسیب دیدگی مو ها نمی شوند .

 

پیش از اتمام سشوار کشیدن از باد خنک غافل نشوید

شاید این نکته کمی وقت گیره به نظر برسد

اما به یاد داشته باشید که باد سرد نه تنها حجم ، حالت و به طور کلی استایل مو های شما را حفظ می کند ؛ بلکه باعث بسته شدن کوتیکول نیز می شود . همچنین شما می توانید پیش از اتمام سشوار کشیدن از انگشتتان برای شانه کردن مو ها استفاده کنید . برای نتیجه بهتر ما به شما استفاده از متمرکز کننده ی باریک را توصیه میکنیم .

 

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

راهنمای داشتن موهای ابریشمی و سالم
موهای صاف و سالم

راهنمای داشتن موهای ابریشمی و سالم

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن