خانه داریشیوه ی زندگی

علت صدای یخچال چیست ؟

نکات خانه داری

علت صدای یخچال چیست ؟

سرو صدای زیاد یخچال ، گذشته از ایجاد آلودگی صوتی آزار دهنده ، یا مشکل در یکی از قسمت ها یا اجزای یخچال . به همین دلیل بهتر است که این صدا ها رو کمی جدی بگیریم . شاید بتوان گفت که یکی از شایع ترین عواملی که باعث ایجاد سرو صدای زیاد یخچال می شود ، تراز نبودن سطح زیرین یخچال است . زیرا کف آشپزخانه ها به دلیل وجود راه آب کاملا صاف نیست و همیشه دارای کمی شیب به سمت اه آب است .

از دیگر دلایل ابتدایی صدای یخچال میتواند قرار دادن نامناسب ظروف در داخل آن باشد ولی گاهی ممکن است که دلیل صدای یخچال شما نقص فنی باشد .

بره های فن های اجزای مختلف یخچال :

مشکل داشتن پره های فن های موجود در یخچال؛

یکی از شایع ترین عواملی است که می تواند باعث ایجاد صدای زیاد در یخچال شود . فن ها نقش مهمی در خنک کردن قسمت های مختلف یخچال دارند و اگر آسیبی ببینند باعث ایجاد صدا می شوند که می توان با هزینه های نسبتا کمی این مشکل را رفع کرد .

موتور فن تبخیر

خراب بودن موتور فن تبخیر نیز ممکن است علت صدای یخچال باشد .

موتور فن تبخیر بر اثر استفاده ی طولانی مدت یخچال به تدریج فرسوده می شود و در نتیجه ممکن است باعث ایجاد صدای یخچال شود . چنان چه سر و صدای زیاد یخچال همزمان با خنک نشدن قسمت داخلی یخچال باشد ، احتمال این که علت صدای یخچال فرسوده یا شل شدن اتصالات موتور فن تبخیر باشد بیشتر خواهد شد .

فن کمپرسور و اواپراتور یخچال

فرسودگی فن کمپرسور و اواپراتور یخچال و خشک بودن آن می تواند مانع از کارکرد صحیح فن شده و باعث ایجاد صدای زیادی در یخچال شود. این مشکل با روغن کاری و تعویض آن حل خواهد شد .

اتصالات موتور یخچال

از جمله دیگر عواملی که ممکن است باعث ایجاد سرو صدای یخچال شوند ؛

شل شدن اتصالات ، خصوصا اتصالات مرتبط با موتور یخچال است . در صورتی که اتصالات موتور یخچال به محفظه ی آن ، بر اثر عواملی مانند استفاده ی طولانی مدت از یخچال ، شل شوند ، موتور هنگام کار دچار لرزش شده و در نتیجه صدای زیادی نیز ایجاد می کند . بی توجهی به این مشکل می تواند باعث خرابی موتور یخچال شود .

علت صدای یخچال چیست ؟
چرا یخچالمون صدا میده

علت صدای یخچال چیست ؟

همچنین در آنامگ بخوانید :
بهترین روش های پاک کردن کاغذ دیواری
برای چربی سوزی در خواب چی بخوریم
علل خشکی مو ها و راهکار درمان آن
طرز تهیه تیرامیسوی کیسه ای

 

لطفا نظراتتون رو با ما ردمیان بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن