ورزش

لالیگا جریمه میشود !

اپلیکیشن لالیگا

لالیگا جریمه میشود !

آژانس حفاظت از داده های اسپانیا ؛ لیگ فوتبال این کشور رو به خاطر نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا ، به پرداخت ۲۸۰ هزار دلار جریمه کرده .

اپ لالیگا به طور عادی برای دیدن نتایج بازی های فوتبال این لیگ استفاده میشه.

اما لالیگا از طریق این اپ به میکروفون و مکان جغرافیایی کاربران دسترسی پیدا میکرد و به کمک این دو دسترسی ، پخش غیر قانونی فوتبال در بار یا هر مکان عمومی که ممکنه در اون فوتبال پخش بشه رو ، رصد و شناسایی میکرد !

با تکنولوژی مشابه Shazam  ، این اپ صدایی که از تلوزیون در هنگام فوتبال پخش میشه رو شناسایی میکنه و مکان جغرافیایی موبایل کاربر رو به سرور های لالیگا میفرسته.در مرحله بعد لالیگا دیتا بیسش رو چک میکنه و میفهمه که آیا اون بار خاص حق پخش فوتبال رو خریداری کرده یا به طور غیر قانونی در حال پخش فوتبال هست .

این اپ بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده بود .

لالیگا گفته که در شرایط استفاده از سرویس همون متن های طولانی که معمولا کسی نمیخونه شون چنین استفاده ای رو ذکر کرده و تاکید کرده که این اپ فقط اثر انگشت صدا رو به سرور های لالیگا میفرسته و از طریق این اثر انگشت نمیشه صدای اصلی رو شنید .

ولی آژانس حفاظت از داده های اسپانیا مدعی شده که لالیگا چنین استفاده ای رو به طور مشخص و واضح ، توضیح نداده و این اپ تا تاریخ ۳۰ ژوئن باید از همه اپ استور ها برداشته بشه .لالیگا هم در پاسخ گفته که این آژانس درخواست تجدید نظر داده و در ادامه بیان کرده که این قابلیت ، یک قابلیت آزمایشی بوده و در هر صورت تا تاریخ ۳۰ ژوئن از این اپ حذف میشد.

 

نقض قوانین توسط لالیگا شناسایی شده و به شدت با ان برخود شده

 لالیگا محکوم به پرداخت جریمه شده است

لالیگا جریمه میشود !
La Liga

 

لالیگا جریمه میشود !

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن