خانه داریشیوه ی زندگی

نکته اساسی و مهم برای تمیز کردن لوازم خانگی

خانه تکانی عید

نکته اساسی و مهم برای تمیز کردن لوازم خانگی

راهی مناسب برای گردگیری کردن در خانه :
استفاده از نرم کننده لباس در آب

یک قاشق غذاخوری نرم کننده لباس را در نیم لیتر آب ریخته و هم میزنیم و سپس در ظرف اسپری شونده میریزیم .این محلول برای گردگیری تمام سطوح مناسب است و بخاطر خاصیت ضد الکتریسیته نرم کننده، گرد وخاک را دیرتر به خود میگیرد و سطحی شفاف ظاهر می شود.

نکات خانه داری

روشی برای تمیز کردن مایکروویو که یکی دیگر از لوازم برقی است ،که بیشتر خانم ها با تمیز کردن آن مشکل دارند این است که نیمی از یک لیموترش بزرگ را در کاسه ای آب قرار دهید و بگذارید پنج تا ده دقیقه (بسته به میزان کثیفی دستگاه) در مایکروویو بجوشد. بخار لیمو باعث تبخیر لکه های چرب می شود و بوی بد را از میان می برد. در پایان با یک دستمال کتانی خشک دیواره های داخل دستگاه را تمیز کنید.

🔸برای تمیز کردن دستگاه مایکروویو؛آغشته کردن یک دستمال به آب لیموترش تازه یا الکل نیز برای تمیز کردن مایکروویو و از بین بردن چربی ها بسیار سودمند است.

🔸هرگز از دستمال زبر، اسکاچ یا سیم ظرفشویی برای تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید. برای پیشگیری از پاشیدن چربی غذا به دیواره ها بهتر است هنگام پخت روی غذاهای چرب را با سلفون بپوشانید.

🔸اتو یکی از آن وسائل خانه است که خیلی زود آب موجود در مخزن آن رسوب کرده و روی لباس ها را لکه میکند. برای جرم گیری اتوی بخار و رفع گچ ، مقداری سرکه سفید (سرکه تصفیه شده) داخل محفظه آب آن بریزید. بعد از ۲۴ ساعت، آن را خالی کنید؛ و سپس با چند بار پر و خالی کردن از آب، محفظه را شستشو دهید.

🔸اتوهای قدیمی که کف آن روکش تفلون ندارند در اثر تماس با پارچه زود کثیف می‌شوند که حتماً باید تمیز شوند، توصیه می‌شود وقتی اتو داغ است با یک پارچه کتانی که در دست مچاله کرده‌اید کف آن را تمیز کنید سپس با پارچه آغشته به نمک یا چوش شیرین بقایای جرم کف اتو را پاک کنید.

آنامگ

نکته اساسی و مهم برای تمیز کردن لوازم خانگی
خانه تکانی سریع

نکته اساسی و مهم برای تمیز کردن لوازم خانگی

همچنین در آنامگ بخوانید :
اموزش ساخت اسپری ضدعفونی کننده در منزل
راهکار های نگهداری از لباس های بافتنی/شستن ، اتوکردن
کلاژن کلید طلایی جوانی پوست
ایده های جدید و جذاب برای ساخت گیفت های مهمانی

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن