رشد فردی

چرا او برای شما ارزش قائل نیست ؟

روانشناسی رابطه

چرا او برای شما ارزش قائل نیست ؟

تنها راهی که می تونه تغییر کنه چیه ؟

امروز می خوام در مورد این صحبت کنم که چرا پارنتر شما رابطه با شما رو جدی نمیگیره و به نظر میرسه برای شما ارزشی که شما برای او قائل هستید رو قاتئل نمیشه .

یک جواب بسیار ساده اینه :

“چون شما بهش اجازه دادید” 

ما نمیتونیم مردم رو از رفتار بد بازداریم اما می تونیم تصمیم بگیریم زمانی که با ما بد رفتار می کنند یا ارزش زیادی برامون قائل نمیشن ، چطور واکنش نشون بدیم .

در این موقعیت هست که باید تصمیم بگیریم که باید بمونیم یا فاصله بگیریم ، باید چیزی بگیم یا خنثی باشیم . اگر کسی به رفتار بد با ما هر روز ادامه میده به این دلیله که ما بهش اجازه دادیم اینطور رفتار کنه و سوال اینه که چرا ما به کسی اجازه میدیم با ما چنین برخوردی داشته باشه ، یکی از دلایل اینه که ما اون ها رو واقعا دوست داریم . زمانی که ما کسی رو دوست دارین ، دوست داریم که با او باشیم ، پس تلاش میکنیم رفتارش رو توجیه کنیم ، برا دلیل بیاریم تا بتونیم هنوز باهاش باشیم .

اما این به یک دلیل عمیق تر هم مربوطه ، اگر ما ارزش خودمون رو بالا ندونیم که تصور کنیم بیشتر از چیزی که بهمون داده میشه نمیتونیم داشته باشیم راهی برای موندن پیدا می کنیم چون ترک کردن بسیار ترسناکه ، تلاش برای پیدا کردن یک آدم جدید بسیار ترسناکه.

روانشناسی رابطه

یک نفر ممکنه با رفتاری کرده باشه که اگر کسی با دوستتون میکرد بهش میگفتید که رابطه رو ترک کنه ، اما الان خودتون در رابطه هستید کاری انجام نمیدید و حتی این رفتار رو میپذیرید و حالا باید یک دلیل مهم یا یک شرایط خاص رو برای خودتون مشخص کنید که بگه چرا در این رابطه موندید.ممکنه به خودتون بگید خب چون او واقعا سرش شلوغه یا یک موقعیت کاری خیلی مهم داره و باید روی اون کار تمرکز کنه و شاید بگید شما سعی می کنید درکش کنید یا یک مهربونی درونی دارید که چیزی رو که او انجام میده رو میبخشید .

می بینید که ما خیلی راحت با ذهنمون موقعیتی که توش هستیم رو توجیه می کنیم به جای اینکه با خودمون صادق باشیم و بپرسیم اگر برای خودم ارزش بیشتری قائل بودم آیا تا به حال این رفتار رو میپذیرفتم ؟ یا در کمترین حالت آیا صحبت واضحی در مورد این شرایط با او انجام نمیدادم تا حداقل او هم ارزش من رو متوجه بشه ؟یادتون باشه اگر کسی برای خودش ارزش و احترام قائل نباشه بقیه هم برای او ارزش قائل نمیشن و همینطور در رابطه اگر ما صادقانه در مورد چیزی که ازش خوشمون نمیاد صحبت نکنیم و نشون ندیم که این رفتار رو نمیپذیریم اون ها هم تشویق به احترام گذاشتن به ما نمیشن و به همون رفتار ادامه میدن و حتی رفتارشون بدتر میشه .

روانشناسی مرد و زن

خب حالا اگر او کار بدی انجام باشه ، در مورد چیز بزرگی دروغ گفته باشه ، به شما خیانت کرده باشه در این موقعیت شما باید بدونید که این رفتار رو نمیپذیرید و ترک می کنید و خطر اینجاست : اگر در زمان ترک او احترام به خودتون اونقدر زیاد نباشه و کمتر هم بشه به این دلیل که نگاه می کنید و میبینید که چند سال در یک رابطه بودید و وقتتون تلف شده و احساس احمق بودن از موندن در این رابطه رو پیدا می کنید و شاید به این دلیل که نگاه می کنید و میبینید حالا دیگه تنها هستید و نمیدونید آیا کس دیگری رو پیدا می کنید یا نه ؛

این زمانیه که شروع می کنید به این تفکرات که شاید او زیاد هم بد نبوده ، شاید نتونم کس بهتری رو پیدا کنم و حالا همه اینها هستند که در ارزشی که شما برای خودتون قائل هستید (و در این شرایط کم هست)  نقش بازی میکنند و تصمیم میگیرید که دوباره به سمت او برگردید یا کس دیگری رو پیدا می کنید که با شما به همون بدی رفتار میکنه .

حالا سوال اینجاست که چطور باید این سیکل رو متوقف کرد ؟

شما این سیکل رو با توجه کردن به غرایزتون در ابتدای رابطه متوقف می کنید و اگر مدتی هست در رابطه هستید به غرایزتون در این مدت ارتباط توجه کنید .

منظورم از غرایز شما چیه ؟ منظورم زمانیه که شما‌ “احساس می کنید ” چیزی درست نیست .

منظورم زمانی هست که طرف مقابل شما رفتاری نداره که شایسته شماست …

و این یک تست ساده داره .‌به پارنتر ایده آلتون فکر کنید ، کسی که می خواهید همیشه در کنارتون باشه ، اهمیت و ارزشی که او برای شما قائل هست رو مجسم کنید ، آیا کسی که الان با او در رابطه هستید این چنین هست ؟این غرایز همیشه وجود دارند و در یک رابطه غلط همیشه به شما هشدار میدن اما داشتن این غرایز تا زمانی که به اون ها عمل نشه تفاوتی ایجاد نمیکنند و این مورد نیاز به اراده و عزم شما برای به عمل رسوندن داره .

ارزش قائل نشدن همسر

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

وب سایت

چرا او برای شما ارزش قائل نیست ؟
چرا همسرتان برای شما ارزش قائل نیست

 

چرا او برای شما ارزش قائل نیست ؟

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن