رشد فردی

چرا عاشق آدم های اشتباهی می شویم؟

چرا همش عاشق آدم های اشتباه می شوم ؟

چرا عاشق آدم های اشتباهی می شویم؟

دلیل اعتماد به نفس کم در دختران چه چیز هایی می باشد ؟

این مطلب رو بخونید تا بدونید برای خوشبخت شدن ، شما نیازی به کسی ندارید .

این مطلب بر اساس سوال های زیادی که دختر خانم ها پرسیده اند گرد آوری شده است.

ازدواج کنم تا خوشبخت شم

اکثر دختر ها با داستان های سیندرلا و سفیدبرفی و بقیه پرنسس ها بزرگ شدن که بهشون می گفت برای خوشبخت شدن باید منتظر بمونید تا شاهزاده ای با اسب سفید ، بیاد و شما رو به قصر خوشبختی ببره .این کارتون های زیبا و جذاب یک اشکالی داشتند و اون هم این بود که بعضی از دختر ها یاد نگرفتند برای خوشبخت شدن باید تو آینه نگاه کنند نه به پنجره ! اما این یعنی چی ؟

 

برای خوشبختیم ، تلاش می کنم

یعنی اینکه به جای اینکه پشت پنجره منتظر شاهزاده بنشینید ، برید جلوی آینه خودتون رو ببینید ؛ با همه نقاط ضعف و قدرتتون . ببینید که برای رفتن تو مسیر خوشبختی ، شاد بودن ، رشد و … چه کار هایی باید انجام دهید .از تمام توانتون برای ساختن زندگی بهتر استفاده کنید .

 

چون خواستنی نیستم مجردم

بعضی وقت ها دختر ها با خودشون فکر می کنند که چون کسی رو توی زندگی ندارم پس حتما جذاب نیستم یا حتما یه اشکالی در من وجود داره . به عبارت دیگه ، ارزشمندی خودشون رو وابسته می کنند به تایید دیگران و خب برای رها شدن از این احساس بد ، دنبال یکی می گردند که تنها نباشند .

 

مرد های جذاب

«ایوای عجب ماشینی داره ! خوش به حال دختری که باهاشه!!!!»تا حالا شده چنین جمله ای توی ذهنتون بیاد ؟ بعضی از آدم ها عادت دارند همه چیزهای خوب رو به تصویری که دیگران در ظاهر نشان می دهند نسبت بدهند . مثلا چون ماشین خیلی خوبی داره ، پس حتما خوش اخلاقه ، مهربونه و…

 

عاشق تصویر دیگران شدن

روزی نیست که نشنویم دختری بگه عاشق استاد دانشگاهم یا … شدم و در ادامه اش بگه از همه نظر آدم فوق العاده ایه ؛ اما اگر باهاشون گفت و گویی انجام بشه میتوان متوجه شد که تقریبا شناختی که ز اون فرد ندارند ، بلکه چون استاد دانشگاه هست ، تصوراتشون تمام ویژگی های مثبت رو به اون فرد نسبت می دهند.

 

نحوه ارتباط با مادر

یکی از مهم ترین مسائل تو زندگی هر آدمی ، دوران کودکیش هست . نوع ارتباطی که کودک با خانواده به خصوص مادرش داره ، میتواند بخش اعظمی از رفتارش تو بزرگسالی رو تعیین کنه ؛ به عنوان مثال : افرادی که در کودکی رابطه خوبی با مادر نداشتند یا مادر خیلی در کنارشون نبوده ؛ در بزرگسالی توی روابطشون دچار مشکل می شوند.

 

حل مسائل کودکی

زمانی که فرد کودکی خوبی نداشته ، تو بزرگسالی سعی می کنه اون دوران رو جبران کنه . برای همین یا سریع عاشق میشه تا محبتی که در کودکی نداشته رو جبران کنه ، یا نسبت به همه بی اعتماد میشه و علاقه ای به ارتباط برقرار کردن تو خودش نمی بینه. هردوی این رفتار ها هم برای خودش و هم طرف مقابل ، آسیب زا خواهد بود .

 

این موارد چه تاثیری دارد ؟

تمام موارد گفته شده ، زندگی عاطفی دختر ها رو تحت اشعاع قرار میدهد ؛ چون دلشون می خواهد فقط یکی توی زندگی شون باشه  و خیلی به مسائل دیگر فکر نمی کنند . به این فکر نمی کنند که این آدم براشون اصلا مناسب نیست ، رفتار درستی باهاشون نداشته و … ؛ اون فرد رو با تمام این موارد می پذیرند ،چون میترسند از دستش بدهند .

چرا عاشق آدم های اشتباهی می شویم؟
آنچه که هر دختری باید بداند

چرا عاشق آدم های اشتباهی می شویم؟

مطالب روانشناسی

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن