تغذیهسلامت و تغذیه

چند روش ساده برای از بین بردن پرخوری عصبی

پرخوری

چند روش ساده برای از بین بردن پرخوری عصبی

براساس تحقیقات متعددی که در زمینه روانشناسی و تناسب اندام صورت گرفته باید بدانید که با کنترل احساسات خود – خوب یا بد – می توانید سایز کمر خود را کم نید و این تمرین بعضا بسیار موفق است . در ادامه پنج راه کنترل پر خوری عصبی را معرفی خواهیم کرد :

۱ – چای دم کنید و بنوشید

هنگامی احساسات شما زیاد می شود ، یعنی هورمون کورتیزول زیادی ترشح می شود . در این شرایط نوشیدن چای سیاه سبب کاهش استرس شده و به بدن کمک می کند تا به حالت متعادل خود باز گردید .

۲ –  به کلاس های یوگا بروید

همه انواع مختلف یوگا برای آرامش یافتن و رفع استرس بسیار مفید هستند زیرا به واسطه این ورزش شما کنترل همه اعضای بدن خود را بدست مییگیرید . شما در یوگامی آموزید که چگونه احساسات خود را حس کنید ، اینکه بدنتان به چه چیزی نیاز دارد و بهترین واکنش برای آن چیست .

۳ –  پسته بخورید

پسته کالری و کلسترول پایینی دارد و در عوض فیبر آن زیاد است . همچنین به تنظیم قند خون می پردازد . وقتی خوراکی هایی همچون شکلات می توانند قند خون را تنظیم کنند اما بعد از مصرف ، حس عذاب وجدان به شخص ببخشند ، آجیلی همچون پسته می تواند بدون هیچ اثر منفی همین اثر را در بدن داشته باشد . یعنی شما بدون اینکه سراغ غذا های چرب و شور و شیرین بروید ، می توانید با چند عدد پسته ،پرخوری عصبی خود را خاموش کنید .

۴ –  به اندازه کافی بخوابید

داشتن خواب کافی برای کاهش استرس و حساسیت های فرد بسیار مهم و ضروری است . وقتی فرد خسته باشد ، نمی تواند تصمیم گیری های صحیح و منطقی داشته باشد . خستگی همچنین موجب تحریک هورمون های گرسنگی و به ویژه مصرف غذا های چرب و شور می شود .

۵ –  مدیتیشن

مدیتیشن کردن کار سختی نیست . موبایل خود را خاموش کنید . چندین دقیقه در یک مکان ساکت و آرام نفس های عمیق بکشید . روی اندام های بدن خود تمرکز کنید و همزمان نفس های عمیق بکشید و با تلقین همه اعضای بدنتان را آرام کنید . به تدریج به خودتان تلقین کنید که در حال خوابیدن هستید . این کار ها باعث می شود تا بدنتان تا حد زیادی آرام شود و بر احساسات شدید برای پرخوری عصبی هم غلبه کنید .

 

چند روش ساده برای از بین بردن پرخوری عصبی
چجوری جلوی پرخوری را بگیریم

چند روش ساده برای از بین بردن پرخوری عصبی

همچنین در آنامگ بخوانید :
چرا چربی های شکمی به سختی ازبین میروند؟
توصیه هایی برای کمک به لاغری سریع تر
ایده های کادویی برای روز مرد
اگر دنبال یک رابطه جدی هستید بخونید
طرز تهیه تست سوخاری با قارچ و پنیر

وب سایت

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن