تغذیهسلامت و تغذیه

چه موقع ترازو وزنمان را درست نشان نمی دهد

۷ زمان غلط اندازه گیری وزن

چه موقع ترازو وزنمان را درست نشان نمی دهد

وزن ما در زمان های خاصی دچار نوسان می شود و این نوسانات می توانند باعث دلسردی و بی انگیزگی ما شوند . توصیه می شود در ۷ زمان ف برای پی بردن به وزن دقیق تان روی ترازو نروید .

روز های خاصی از هفته

وزن افراد در روز های خاصی از هفته به خصوص در روز های آخر هفته دچار نوسانات زیادی می شود و ترازوها افزایش وزن را نشان میدهند . محققان توصیه می کنند که یک روز مشخص را برای وزن کردن خود با ترازو انتخاب کنید . و از وزن کردن خود در روز های مختلف هفته بپرهیزید .

در نظر نگرفتن لباس ها

به گفته محققان ، لباس مردان باعث می شود که به طور متوسط ۱ کیلوگرم به وزن آن ها اضافه گردد. وزن زنان نیز با محاسبه لباس تا ۳ کیلوگرم بیشتر از میزان واقعی است .

مصرف بیش از حد کربوهیدرات یا نمک

مصرف غذا های شور ، باعث احتباس آب در بدن می شود و وزن را به طور موقت افزایش می دهد . کربوهیدرات ها نیز همین خاصیت را دارند .

ابتلا به یبوست

عدم اجابت مزاج بین دو تا سه روز ،در حدود نیم تا دو کیلوگرم وزن کاذب به شما اضافه می کند . با اجابت مزاج وزن شما به حالت طبیعی بر می گردد.

عدم محاسبه عضلات

وزن ماهیچه ها از چربی ها بیشتر است اما چربی ها حجم بیشتری را نسبت به ماهیچه ها در بدن اشغال می کنند . به همین دلیل افرادی که چربی بیشتری دارند ، نسبت به کسانی که دارای ماهیچه هستند ، چاق تر نشان می دهند . انجام ورزش های استقامتی باعث عضله سازی می شود و ترازو عددی بیش از حد انتظار را به ما نشان می دهد . با این که این عدد بالا رفته ، سایز بدن در حال کاهش است و فرد فاصله کمتری با رسیدن به تناسب اندام دارد .

انجام ورزش های شدید

وزن کردن بعد از انجام یک جلسه ورزش شدید همراه با تعریف ، وزن ما را کمتر از حد معمول نشان می دهد زیرا مایعات زیادی را از دست داده ایم . وزن واقعی در این هنگام نیم تا یک کیلوگرم بیشتر از وزنی است که ترازو نشان میدهد .

نوشیدن آب زیاد

نوشیدن ۴۵۷ میلی لیتر آب در روز ، وزن را تا نیم کیلوگرم افزایش می دهد . بنابراین هیچگاه بعد از نوشیدن آب خود را وزن نکنید .

 

چه موقع ترازو وزنمان را درست نشان نمی دهد
وقتی که ترازو وزنمان را غلط نشان میدهد

چه موقع ترازو وزنمان را درست نشان نمی دهد

همچنین در آنامگ بخوانید :
رفع سلولیت و کاهش وزن با این میوه شگفت انگیز
قرتی بازیه پرستو صالحی در ۴۲ سالگی 
استایل شیک با جوراب های طرح دار
اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید بخوانید 

 

آنامگ

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
منبع
دکتر ربانی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن