رشد فردی

۸ تکنیک برای بهبود رابطه

زندگی مشترک

۸ تکنیک برای بهبود رابطه

 

گاهی در زندگی با رعایت چند نکته خیلی آسان و شاید غیر ضروری می توانید شیرینی را به زندگی خود برگردانید و از کنار هم بودن لذت ببرید.در نظر داشته باشید کوچک ترین کار شما که از روی عشق انجام شده باشد تاثیر فوق العاده ای در زندگی مشترک شما خواهد داشت.

تشکر کنید

قدر دانی ، نیروی فوق العاده ای داره و میتونه عشق و بخشندگی تون رو نسبت به او بیشتر کنه .

از او برای کارهای بزرگ و کوچکی که انجام میده ، تشکر کنید . ممکنه گاهی در شرایطی باشه که نتونه براتون کار های بزرگ و زیادی انجام بده اما در هر حال برای هر چیزی از او تشکر و قدردانی کنید .

 

نامه عاشقانه بنویسید

با نامه نوشتن ، میتونید احساساتتون رو بروز ‌بدین و بهش یادآوری کنید که چقدر دوستش دارین .

حتی اگر ازدواج کردین و با هم زندگی می کنید هم می تونید برای هم نامه های عاشقانه بنویسید و در جاهایی مثل کیفی که میبرن سر کار ، روی آیینه حمام ، جیب لباس و … بذارین . نامه نوشتن حس خوبی به هردوتون میده و هم زندگی تون رو متنوع میکنه .

 

قرار ملاقات بذارین

قرار ملاقات عاشقانه ، فقط نباید در زمان آشنایی و نامزدی باشه ،

حتی با این که ازدواج کردین هم باید با هم مثلا هفته ای یک بار، قرار عاشقانه بذارین .در قرار ملاقات میتونید با هم تنها باشید ، ذهن تون رو آزاد کنید و فقط درباره ی خودتون و آینده تون با هم حرف بزنید و به هم یادآوری کنید که چقدر در کنار هم خوشبخت هستین .

 

گذشته رو فراموش کنید

در بحث و دعوا ، مدام از گذشته و اشتباهات شریک عاطفی در گذشته ، صحبت نکنید .

به فکرحال و آینده تون باشین . اگر لازمه درباره ی مشکلی باهاش صحبت کنید ، حرف های گذشته رو تکرار نکنید و فقط روی همون مشکل تمرکز کنید . با پیش کشیدن مشکلات حل نشده ی گذشته ، وضعیت فعلی تون رو سخت تر نکنید .

بحث و دعوا با شریک زندگی

پیام های عاشقانه بفرستین

باید اصول درست پیام فرستادن رو هم بدونید تا بتونید با پیام های جذاب و متنوع ، شریک عاطفی تون رو جذب کنید ، پیام دادن هم میتونه رابطه ی سرد شده تون رو گرم و صمیمی کنه و عشق رو به رابطتون بازگردونه .

 

گاهی فقط گوش بدین

همیشه لازم نیست نظر ، راه حل و راهکار ارائه بدین .

شاید لازم باشه که فقط به حرف ها و درد و دل های او گوش کنید و باهاش همدردی کنید . ازش بپرسین که چه احاسی داره ؟  آیا راه حل و مشورت میخواد یا نه ؟ اینطور میفهمین که چطور میتونید کمکش کنید .

 

بیش از حد انتظار نداشته باشین

وقتی براش کاری انجام میدین یا مثلا‌ غذای مورد علاقه اش رو براش درست میکنید ،  فقط برای خودش و اینکه عاشقش هستید، این کار رو بکنید و انتظار نداشته باشین که دفعه ی بعد حتما کارتون رو جبران کنه . اگر او بفهمه که برای هر کاری انتظار دارین براتون جبران کنه ، حس بدی بهش دست میده . پس هر کاری رو بدون انتظار داشتن ازش ، انجام بدین .

 

به هم بگین چی میخواین

انتظار نداشته باشین شریک عاطفی تون ، ذهن تون رو بخونه و بفهمه چی میخواین .‌

تا وقتی نگین ، کسی نمیفهمه که دقیقا به چی نیاز دارین و همین باعث اختلاف و بحث میشه . وقتی ازش ناراحتین یا مشکلی پیش اومده ، بهش بگین و ازش بخواین که باهاتون همدردی بکنه و به حرف هاتون گوش بده یا اگر نیاز به توجه و محبت بیشتری دارین ، بهش بگید .

ازهم چی میخواید

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید 

 

8 تکنیک برای بهبود رابطه
چیکار کنیم رابطمون خوب بشه

۸ تکنیک برای بهبود رابطه

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن