هنر و سرگرمی

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا

تست روانشناسی فوبیا

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا

در این مطلب به هشت فوبیای متدوال که این فوبیا ها درباره شخصیت افراد مبتلا به آن ها می گوید ، اشاره خواهیم کرد .

عنکوبت / اهل خطر هستید

ترس از عنکوبت ، ترسی متداول بین انسان هاست و به طور مثال در آمریکا از هر سه خانم ، یک نفر حتما از عنکبوت می ترسد . البته این ترس در بین آقایان نیز رواج دارد و افراد زیادی با فرهنگ ها و شخصیت های مختلف ممکن است این ترس را داشته باشند . روان شناسان معتقدند کسانی که از عنکبوت می ترسند ، معمولااحساس تنفر بسیار زیادی درباره یک سری موضوعات در وجودشان دارند که تلاش می کنند مثل عنکبوت ، تار هایی را روی آن ها ببافند و پنهان شان کنند ! در ضمن ترس از عنکبوت می تواند فرد را به انسانی اهل خطر کردن تبدیل کند .

 

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا
از عنکبوت میترسی بخون

 

مار / از هیجان فرار می کنید

مار ها این خزنده های وحشتناک ، ممکن است باعث فرار افراد زیادی از دور و برشان شوند . همان طور که می دانید معمولا مار ها تصویر منفی در کتاب های تاریخی دارند . بر اساس تحقیقات ، ترس از مار می تواند به دلیل این باشد که در ادبیات و کتاب های به خصوص داستانی ، مار نماد پلیدی است ؛ بنابراین کسانی که از مار می ترسند ، معمولا تعداد زیادی کتاب خوانده اند و حافظه قوی تری هم نسبت به سایر مردم دارند . همچنین این افراد از فعالیت هایی که هیجان زیادی را می طلبد ، فراری هستند .

 

از مار میترسی بخون

 

ارتفاع / جزئی نگر هستید

ترس از ارتفاع ، فوبیای دیگری است که افراد به میزان های مختلف به آن دچار هستند . محققان بر این باورند که نداشتن احساس تعادل در زندگی و بی نظمی می تواند بسیار آزاردهنده باشد و بالا رفتن و ارتفاع گرفتن ، این احساس ها را در وجود فرد بیشتر و پر رنگ تر می کند . در ضمن افرادی که از ارتفاع گرفتن می ترسند بسیار به جزئیات حساس هستند و به نوعی می توان گفت بسیار جزئی نگر هستند و از این که کنترل خود را در انجام هر کاری از دست بدهند ، متنفرند .

 

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا
از ارتفاع می ترسی بخون

 

پرواز – قوه تخیل بالایی دارید

ترس از پرواز مانند ترس از ارتفاع است ، اما اندکی تفاوت دارد . خطر سفر با خود رو در جاده بیشتر از سفر با هواپیماست ، اما اغلب افرادی که ترس از پرواز دارند ، قادر به درک این موضوع نیستند ! محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که ترس از پرواز دارند ، معمولا قوه تخیل بالایی دارند و نمی توانند درصد اتفاق افتادن یک موضوع بد را در ذهن شان کاهش دهند ، حتی اگر آن اتفاق غیر ممکن باشد !

 

از پرواز می ترسی بخون

 

رعد و برق / قلب مهربانی دارید

همه ما شاید تجربه لحظه هایی را داشته باشیم که صدای رعد و برق در آسما ما را مبهوت می کند . کسانی که این حالت را دارند ، مستعد ترس و اضطراب هستند ، اما با این حال ، در بین دیگران شخصیت قابل قبولی دارند . اگر شما از رعد و برق می ترسید به این معناست که قلب مهربانی دارید یا پدر و مادری هستید که اغلب تمایل دارید نگران فرزندتان باشید .

 

از رعد و برق می ترسی بخون

 

تزریق /  خیلی احساساتی هستید

تزریقات چیزی نیست که همه انسان ها از آن لذت ببرند ، اگرچه بیشتر ما در مطب دکتر روی صندلی بدون سر و صدا می نشینیم ، زیرا می دانیم تزریقات برای سلامتی و خوب شدن مان مفید است . اگر شما جزو افرادی هستید که به صورت غیر منطقی از تزریقات و آمپول می ترسید ، به این معناست که شما بیش از اندازه با شخصیت درونی خودتان در ارتباط هستید ، تزریقات و فرو رفتن سوزن در بدن برای این افراد مانند این است که چاقو به آن ها خورده باشد و هر لحظه احتمال مرگ برای خود می دهند ! افرادی که از تزریقات و آمپول می رتسند ، غرایز و احساست عمیقی دارند و خیلی آدم های احساساتی محسوب می شوند .

 

از آمپول میترسی بخون

 

میکروب ها / منظم و شاید وسواسی باشند

شاید باورتان نشود ، اما یکی از هشت فوبیای رایج در دنیا ، ترس از میکروب است ! گاهش چیز هایی که آن ها را نمی بینیم ، باعث ترس ما می شوند و میکروب ها مثال خوبی در این باره هستند . افرادی که از میکروب و باکتری می رتسند ، ممکن است کمی درگیر وسواس باشند ، اما قسمت روشن ماجرا این است که این افراد آدم های تمیز و مرتبی هستند که دوست دارند همه چیز پاکیزه باشد ؛ بنابراین چنین افرادی ، خیلی منظم هستند و اگر این ویژگی شخصیتی شان را مدریت کنند ، به احتمال زیاد وسواسی نخواهند شد .

 

 

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا
فوبیای میکروب

 

شلوغی / درون گرا و کم صبر هستید

ترس از جمعیت و شلوغی یکی از انواع ترس از اجتماع است و یک توع اضطراب اجتماعی محسوب می شود . جمعیت زیادی از انسان ها در یک مکان مثل حضورشان در بازار ، می تواند هر فردی را بترساند . اگر این ترس باعث شود مثلا شما از خانه بیرون نروید یا کار های مشخصی را هم که عادی است انجام ندهید ، در این صورت می توان گفت به چنین فوبیایی دچار شده اید . کسانی که ترس از شلوغی و جمعیت دارند ، اغلب دوست دارند خانه نشین باشند و شخصیتی درون گرا دارند که ترجیح می دهند در گروه های کوچک عضو شوند یا در تنهایی باشند . همچنین تحمل و صبر چنین افرادی کمتر از بقیه به نظر می رسد .

 

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا
فوبیای شلوغی
همچنین در آنامگ بخوانید :

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا

آیا فوبیا دارید؟/تست روانشناسی فوبیا

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن