رشد فردی

ازدواج کنید یا مجرد بمانید

ازدواج کنیم یا نه؟

ازدواج کنید یا مجرد بمانید

چرا ازدواج برای جوانان توصیه می شود ؟
  • تعهد و احساس امنیت
  • یک سیستم حمایتی فوق العاده
  • انگیزه
  • پیر شدن با کسی که دوستش دارید
  • ایجاد معنی جدید برای زندگی
  • گذراندن زندگی با کسی که دوستش دارید
  • شناختی عمیق تر از فرد مورد علاقه
  • داشتن هدف های مشترک برای آینده

 

تعهد و احساس امنیت

تعهد در زندگی یعنی زن و شوهر در یک محیط ایمن و سالم ، بتوانند برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

در روابطی که هیچ تعهدی در آن نباشد ، معمولا احساس امنیت کمرنگ می شود و به تبع آن تلاش برای حفظ و وفاداری به آن رابطه کاهش پیدا می کند .

 

یک سیستم حمایتی فوق العاده

در یک رابطه عاشقانه و منطقی ، زن و شوهر می توانند  تکیه گاه خوبی برای یکدیگر باشند .

پژوهش ها  نشان داده است که همین سیستم حمایتی در خانواده ، می تواند استرس ناشی از رویداد های ناخوشایند را کاهش دهد.به طور مثال : نتایج یک مطالعه نشان داد، در بین بیماران مبتلا به سرطان ، گروهی که زادواج کرده بودند ، خیلی بهتر و سریع تر توانستند با شرایط بیماری خود کنار بیایند.

 

انگیزه

تنها دانستن این موضوع که کسی در کنار شما هست که شما را دوست دارد و به شما اهمیت می دهد به خودی خود می تواند به شما قدرت و اراده دهد تا با توان و انگیزه بیشتری به دنبال اهداف و آرزو های خود بروید .

 

پیر شدن با کسی که دوستش دارید

اگر در سنین جوانی باشید شاید این دلیل برای ازدواج زیاد منطقی نباشد ، اما با بالا رفتن سن، می توانید از گذراندن اوقاتتان با فرد خاصی که بیشتر از هرکس دیگری در دنیا دوستش دارید لذت ببرید . وجود فردی همراه در زندگی ، حس رضایت بخشی بیشتری به شما می دهد ، زیرا که وجود و هستی خود را معنادار تر می بینید.

 

ایجاد معنی جدید برای زندگی

با ازدواج کردن تمرکز شما بر روی زندگی تان بیشتر می شود .

وقتی با کسی ازدواج می کنید دیگر تنها مسئول زندگی خودتان نیستید ، بلکه اکنون شما مسئول زندگی همسرتان نیز هستید . شما با همدیگر هویتی جدید پیدا کرده اید که به زندگی شما معنی جدید داده است .

 

گذراندن زندگی با کسی که دوستش دارید

یکی دیگر از دلایل ازدواج این است که می توانید اوقات زیادی را با عشقتان به عنوان همسر خود بگذرانید و کاملا با همدیگر راحت باشید .برای مثال ، شما و عشقتان می توانید در خانه خود زندگی کنید و به معنای واقعی کلمه از زندگی کردن در زیر یک سقف لذت ببرید و یک ازدواج موفق داشته باشید.

 

شناختی عمیق از فرد مورد علاقه

یکی از واضح ترین دلایل برای ازدواج کردن این است که شما و طرف مقابلتان به یکدیگر اعتماد دارید و کاملا آشکارا افکار ، امید ها و آرزو های فرد مقابلتان را می شناسید. این شناخت عمیق تر به احساس آرامش در رابطه بسیار کمک می کند و این خود به طور واضحی روی کیفیت رابطه تاثیر می گذارد.

 

داشتن هدف مشترک برای آینده

زن و شوهر در زندگی علاوه بر هدف های شخصی خود ، یک هدف مشترک دارند ، آن هم زندگی بهتر و زیباتر است . زمانی که دو نفر باهم برای رسیدن به این هدف تلاش کنند ، احتمالا خیلی بهتر و سریع تر به آن چیزی که می خواهند می رسند .

 

چرا باید ازدواج کنیم؟

ازدواج کنید یا مجرد بمانید

Rate this post
برچسب ها
ازدواج پیر شدن با کسی که دوستش دارید تعهد چرا ازدواج کنیم؟ طلاق علت ازدواج علت مجرد ماندن

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا