خانه داریشیوه ی زندگی

اشتباهات رایج در شستن لباس در ماشین لباسشویی

خانه داری

اشتباهات رایج در شستن لباس در ماشین لباسشویی

لباس های زیپ دار و دکمه دار :

دندانه های فلزی زیپ میتونه لباس های ظریف رو نخ کش بکنه پس بهتره زیپ ها رو ببندین . ضمنا بهتره که دکمه لباس ها رو باز بزراید . چون لباسشویی ممکنه اون ها رو لق بکنه .

لباس های خیس :

بیش از ۳۰ دقیقه ماندن لباس های خیس داخل ماشین ماسوی است با تولید کپک ها و بسیاری از باکتری های آلرژی زا . بنابراین زمانی که در خانه هستید و فرصت دارید ، ماشین لباسشوی را روشن کنید و بعد از پایان شست و شو بدون فاصله لباس ها را پهن کنید .

شستن لباس های زیر :

لباس های زیر و بهتره با دست بشورید چون هم ممکنه تو ماشین پاره بشن و هم از لحاظ بهداشتی توصیه نمیشه داخل ماشین انداخته بشه .

جدا کردن لباس ها :

نباید همه لباس های کثیف رو با هم در ماشین لباسشویی بریزین و بشورین چون این کار باعث رنگ پس دادن از لباسی به لباس دیگه میشه . باید همیشه لباس های رنگ روشن رو از لباس های تیره جدا کنین .

ریختن بیش از حد مواد شوینده :

ریختن بیش از حد مواد شوینده نتیجه مثبتی در تمیز شدن لباس ها نداره و فقط کف زیادی تولید میکنه . همین امر باعث میشه که چرک لباس ها خوب از بین نره و در بعضی از قسمت های لباس مثل پیراهن تجمع بکنه .

باز گذاشتن درب :

حتما بعد از هربار استفاده از ماشین لباسشویی، درب آن را باز بگذارید . اینکار به از بین رفتن بوی رطوبت و تبخیر آب موجود در محفظه داخلی ماشین لباسشویی کمک میکند .

ظرفیت لباسشویی :

هرگز ماشین را بیش از حد ظرفیت آن پر نکنید زیرا پر کردن محفظه روند چرخش و خالی کردن آب را دچار مشکل می کند . از طرفی البسه باید به راحتی در آب حرکت کنند و آب را به خود جذب کنند .

لباس های نشسته :

رطوبت ، عرق و آلودگی لباس های کثیف موجب تولید میکروب ها و نفوذ آن ها داخل لباس ها می شود . بنابراین لباس های نشسته را برای آخر هفته داخل فضای بسته ماشین انباشته نکنید .

 

اشتباهات رایج در شستن لباس در ماشین لباسشویی
اشتباهات لباس شستن

اشتباهات رایج در شستن لباس در ماشین لباسشویی

همچنین در آنامگ بخوانید :
چگونه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنیم ؟
از بین بردن چروک صورت با ماسک خیار 
گران ترین بنا های سرتا سر جهان
چه غذا هایی کودک را باهوش تر می کند ؟

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 

آنامگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن