پوست و موسلامت و تغذیه

انواع شوینده پوست صورت چیست ؟

پوست / مو

انواع شوینده پوست صورت چیست ؟

صابون

ماده ای است که از ترکیب نوعی چربی با قلیا به دست می آید .

در نتیجه خاصیت قلیایی دارد و علاوه بر آلودگی ها ، چربی مفید پوست را نیز از بین می برد . این موضوع موجب می شود که پوست هم حالتی قلیایی پیدا کرده و خشک شود .   افزایش می یابد .

فوم

مناسب جهت شستشوی روزانه پوست های مختلط هستند و ایده آل برای افرادی که خواستار یک شستشوی سریع هستند زیرا فوم ها خیلی زود کف می کنند ، خیلی سریع روی سطح پوست پخش می شوند و به راحتی نیز آبکشی می شوند .

ژل شستشو

برای افراد با پوست چرب و افرادی که از انواع آکنه رنج می برند مناسب تر است .

این افراد با استفاده از ژل های شستشو، علاوه بر شستن پوست خود و رفع آلودگی ها و چربی های اضافی آن ، می توانند از خواص کمک درمانی این محصول نیز جهت بهبود جوش های خود بهره مند شوند.

ژل ها به دلیل ماهیت غلیظ ترشان نسبت به فوم ها ، تماس بیشتری با سطح پوست دارند و فرصت بیشتری دارند تا مواد مفید و ضدجوش خود را به درون پوست نفوذ دهند . ضمنا ماساژی که باید بر صورت اعمال کرد تا ژل تولید کف کند نیز عامل دیگری است که منجر به بهود تزریق مواد موثره ی ژل تولید کف کند نیز عامل دیگری است که منجر به بهود تزریق مواد موثره ی ژل ها به پوست می شود .

پن

چندی است که صابون های اسیدی تر که به پن معروف هستند به بازار آمده اند .

این ماده دارای PH  پایین تر از ۶ بوده و برای شستشوی صورت بسیار مناسب هستند . پن علاو بر خاصیت پاک کنندگی بالا موجب تسهیل روند گردش خون نیز می گردد . نام علمی این پاک کننده ها Syndet  است . حتی در مواردی از قبیل سرخی و التهاب ناشی از ادرار در کودکان و زخم بستر هم شستشو با پن توصیه می شود .

 

انواع شوینده پوست صورت چیست ؟
بهترین شوینده پوست

انواع شوینده پوست صورت چیست ؟

همچنین در آنامگ بخوانید :
روش های طبیعی برای افزایش رشد و ضخامت مو
ایده های خیلی جالب برای مهمانی ها
معرفی رمان چشم هایش
نکات خانگی برای رفع بوی نامطلوب آب راه

 

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن