رشد فردیشیوه ی زندگی

اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید این مطلب را بخوانید

روانشناسی

اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید این مطلب را بخوانید

با یک مثال شروع می کنیم :

چت های یک خانم با یک آقایی در فضای مجازی که به تازگی باهم آشنا شده اند :

دختر : تو فقط دنبال صحبت کردن و یک رابطه موقت هستی یا دنبال یک رابطه جدی با یک دختر مناسبی؟

پسر : تو فقط می خوای گیر بدی یا دوست داری باهم آشنا بشیم ؟

دختر : باید به دنبال چیز بیشتری باشی (دنباله رابطه جدی) تا بفهمی من چطوری ام

پسر : خیلی سخت گیری . خدافظ

خب هرچند این پسر به نظر آدم مناسبی نمیاد و کسی نیست که این دختر توجه اش رو بخواد . اما در این مکالمه چیزی هست که می خوام در موردش صحبت کنم .

جمله اول :

تو فقط دنبال صحبت کردن و یک رابطه موقت هستی یا دنبال یک رابطه جدی با یک دختر مناسبی ؟

مشکل من با این جمله این هست که هدف این خانم از بیان این جمله هدف خوبیه و در واقع نمیخواد وقتش رو تلف کنه و میخواد ببینه آیا میتونه دنبال یک رابطه عمیق باشه یا نه ؟ اما به نظر من بهترین راه برای اینکار این نیست که بپرسید آیا دنبال چیز بیشتری هستی ؟ راهش اینه که نشون بدید رابطه برای شما چیزی بیشتر از یک صحبت موقت و چند بار دیدار هستش .

چون زمانی که شما قسمت بیشتری از خودتون رو نشون میدید در واقع دارید میگید : این منم . تو هم میخوای در مورد خودت با من صحبت کنی یا بیشتر بشناسمت؟

خب با یک مثال بیشتر توضیح میدیم :

فرض کنید مردی به شما پیام میده و میگه دار چیکار میکنی ؟ شما میتونید یک جواب کوتاه بدید . مثلا بگید “با خانوادم هستم . ت چیکار میکنی؟”

یا اینکه میتونید از این موقعیت استفاده کنید و در مورد خودتون بیشتر صحبت کنید . مثلا بگید :”دارم با خواهر و پدرم یک میز درست میکنم ولی به نظر میرسه هیچ کدوممون نمیدونیم چطوری باید اینکارو انجام بدیم. به جاش رو زمین ولو شدیم و داریم از خنده غش میکنیم”

خب چیز هایی که او از شما متوجه میشه این هاست :

شما با خانواده تون ارتباط نزدیکی دارید

دوست دارید با خانوادتون کار های گروهی انجام بدید

شما میتونید راحت به موقعیت های مختلف بخندید و آدم سخت گیری نیستید .

در واقع بیان این جملات نشون میده که شما یک انسان چند بعدی هستید و کاری که می کنید اینه که یا اون رو دعوت می کنید که او هم ابعاد مختلف خودش رو به شما نشون بده یا در حداقل ترین حالت او رو دعوت می کنید به اینکه شما رو بهتر بشناسه .

اگر در این نقطه او هیچ کدوم از این دو مورد رو انجام نداد و در عوض اینجوری جواب داد : “خب وقتی داری این میز درست میکنی چی پوشیدی؟” داره بهتون نشون میده یا فقط در یک جهت فکر میکنه یا اینکه از صحبت با شما فقط یک هدف داره.

شما با نشون دادن ابعاد شخصیت خودتون میتونید به کسی نزدیک تر بشید و این بیشتر از اینکه ازش بخواهید که به شما نزدیک بشه و خودش رو به شما بشناسونه ، جواب میده . چون تنها چیزی که مشخص میکنه هدف او از نزدیکی به شما چیه نحوه پاسخ دادنش به اینجوری صحبت کردن شماست . اگر او هم شروع کرد به صحبت در مورد خودش کرد و هر دو شروع به شناخت هم کردید نشون میده او چیزی بیشتر از یک رابطه سطحی از شما می خواد .

همچنین در آنامگ بخوانید :

اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید این مطلب را بخوانید
برای داشتن روابط پایدار این مطلب را بخوانید

اگر به دنبال یک رابطه جدی هستید این مطلب را بخوانید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن