بیماری هاسلامت و تغذیه

با کنترل استرس لاغر شوید

کاهش وزن با کنترل اســـتــــرس

با کنترل استرس لاغر شوید

لاغری با کنترل استرس

عواملی که چون استرس ، آرامش ، افکار ، عقاید ، احساسات ، آگاهی ، شادی ، ریتم و سرعت غذا خوردن بر روی چگونگی هضم ، جذب، کالری سوزی و عملکرد های گوارشی بدن است . به عبارت دیگر ، غذایی که می خوریم تنها بخشی از ماجرا را تشکیل می دهد ،مابقی آن مربوط به احساسات و افکار ماست .

بدین معنا که طرز تفکر ما از نظر علمی بر روی چگونگی هضم ، جذب و کالری سوزی و عملکرد های گوارشی بدن است. به عبارت دیگر ، غذایی که می خوریم تنها بخشی از ماجرا را تشکیل می دهد ، مابقی آن مربوط به احساسات و افکار ماست . بدین معنا که طرز تفکر ما از نظر علمی بر روی چگونگی هضم ف جذب و کالری سوزی ما تاثیر دارد . ممکن است شما سالم ترین غذا ها را مصرف کنید ، اما اگر این غذا تحت حالات فیزیولوژیکی مطلوب همچون آرامش مصرف نشود ، ارزش تغذیه ای آن غذا دریافت نخواهد شد .

طبق مطالعات استرس بر روی موارد زیر تاثیر می گذارد :

تنظیم اشتها را برهم میزند و موجب می شود غذای بیشتری بخورید .

سطح کورتیزول و انسولین را افزایش می دهد ، موجب افزایش وزن و ذخیره ی چربی می شود .

رشد ماهیچه ها را کاهش می دهد منجر به ناراحتی های گوارشی می شود ، منجر به دفع مواد مغذی می شود باکتری های مفید روده را از بین میبرد . میزان کلسترول بد را افزایش می دهد ، میزان هورمون تیروئید و رشد را کاهش می دهد منجر به آلرژی غذایی می شود .

استرس یک خطر واقعی یا تخیلی و پاسخ بدن به آن خطر است.

بدن دقیقا تفاوت بین استرس حقیقی و خیالی را نمی داند .برای مثال ، اگر به تنهایی در یک اتاق نشسته و کاملا خوشخال باشید ، اما به یکباره به یاد یک واقعه ی ناخوشایند در گذشته بیافتید ، بدن شما به فاز استرس وارد می شود ، ضربان قلب و فشار خون شما بالا میرود و دچار اختلال گوارشی می شوید .

عوامل استرس زای انتخابی به اشکال مختلفی خود را نشان میدهند.

مثلا هر گونه احساس گناه در مورد غذا، خجالت در مورد بدن و قضاوت در مورد سلامت ، عوامل استرس زایی هستند که به عوامل ناگوار در بدن تعبیر می شوند . بنابراین فکر کردن به عوامل استرس زا ، استرس هایی در بدن ایجاد می کند که هضم غذاها را با مشکل مواجه می کند و ذخیره های چربی را افزایش می دهد .

 

با کنترل استرس لاغر شوید
اگر استرس داشته باشید چاق می شوید

با کنترل استرس لاغر شوید

همچنین در آنامگ بخوانید :
آشنایی با نحوه انتخاب رنگ دکوراسیون
ترند موی بهار و تابستان ۹۹
چرا وزنم کم و زیاد میشه ؟
طرز تهیه دونات خانگی

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن