خانه داریشیوه ی زندگی

بهترین روش های پاک کردن کاغذ دیواری برای عید

خانه تکانی

بهترین روش های پاک کردن کاغذ دیواری برای عید

روی کاغذ دیواری جارو برقی بکشید
بهترین روش برای تمیز کردن کاغذ دیواری ساده ترین روش است :

روی آن را جاروبرقی بکشید . اگر کاغذ دیواری برآمدگی یا بافت دارد بهتر است برای این کار از شانه ی جارو برقی استفاده کنید. از بالای دیوار شروع کنید  و به سمت پایین حرکت کنید و در هر دور چند بار جارو را بالا و پایین کنید . حواس تان به تار عنکبوت ها باشد ؛ با قدرت مکش جارو برقی آن ها را بلند کنید . اگر سعی کنید با شانه ی جاروبرقی آن ها را جارو کنید ممکن است به دیوار بچسبند. با توجه به میزان خاک گیر بودن خانه ، هر چند ماه یک بار کاغذ دیواری های خود را گردگیری کنید . یک پارچه ی میکروفایبر یا یک پارچه ی سفید تمیز روی یک جاروی دسته بلند هم برای انجام امور نظافتی مربوط به کاغذ دیواری های بدون بافت مناسب است .

کاغذ دیواری های ظریف و لطیف را با خمیر تمیز کنید

اگر می خواهید لکه ای را از روی پارچه یا کاغذ دیواری ظریف یا بدون روکش خود پاک کنید می توانید روکش هایی که به آب حساس هستند را با محصولی به نام خمیر کاغذ دیواری تمیز کنید . خمیر کاغذ دیواری را می توانید از رنگ فروشی ها یا مراکز لوازم خانه خریداری کنید . یک مشت خمیر بردارید ، آن را به شکل یک توپ در بیاورید و روی کاغذ دیواری غلت دهید تا لکه ها و کثیفی ها را از روی آن بردارد . وقتی روی خمیر کثیف شد آن را به داخل برگردانید تا قسمت تمیز خمیر رو بیاید .

قبل از شست و شوی کاغذ دیواری های خاص و بافت دار ، آن ها را امتحان کنید

روکش های ساخته شده از مواد طبیعی مثل نی ، کنف ، چوب پنبه و چرم و نیز کاغذ دیواری های بدون روکش ، به راحتی در تماس با آب آسیب می بینند ، چون قابل شست و شو نیستند . برای این که بفهمید کاغذ دیواری شما قابل شست و شو هست یا نه ، مقدار کمی مایع ظرفشویی در آب بریزید و کمی از این ترکیب را در نقطه ای دور از دید روی کاغذ دیواری بمالید . اگر کاغذ دیواری شما تیره شد و آب را به خود جذب کرد ، یا رنگ های آن با هم قاطی شد ، کاغذ دیواری تان قابل شست و شو نیست . پس باید آن را با خمیر کاغذ دیواری تمیز کنید .

هرچند وقت یک بار کاغذ دیواری آشپزخانه تان را دستمال بکشید

در اتاق هایی که در معرض چربی ، بخار یا کودکان قراردارد گردگیری کافی نیست . هرچند ماه یک بار باید دیوار ها را تمیز کنید . خوشبختانه کاغذ دیواری هایی که در این اتاق ها استفاده می شوند معمولا از جنس وینیل ضد آب هستند . اسفنج را در آبی که با کمی مایع ظرفشویی ترکیب شده خیس کنید و روی دیوار بکشید . حواس تان باشد اسفنج زیادی نباشد چون ممکن است آب به زیر کاغذ نفوذ کند و به مرور زمان باعث شود کاغذ دیواری از دیوار جدا شود .

 

بهترین روش های پاک کردن کاغذ دیواری برای عید
روش پاک کردن کاغذدیواری

بهترین روش های پاک کردن کاغذ دیواری برای عید

همچنین در آنامگ بخوانید :
بهترین روش های از بین بردن زردی لیوان ها 
جلوگیری از  سوختن کف سر در دکلره
مواد غذایی که شیر مادر را مقوی می کند 
ترفند های هایلایت مو با مسواک در خانه
لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن