آموزش آشپزیخانه داریشیوه ی زندگی

تازه نگهداشتن کیک و شیرینی در یخچال

ترفند های خانه داری

تازه نگهداشتن کیک و شیرینی در یخچال

کیک

اگر قسمتی از کیک را خورده اید و می خواهید بقیه ی آن را نگهداری کنید ، یک تکه نان را آب بزنید و روی کیک قرار دهید ؛ سپس آن را در جعبه گذاشته و در یخچال قرار دهید . رطوبت نان سبب می شود کیک تازه بماند . در صورتی که کیک شما میوه ای است ، چند قاچ سیب کنار آن بگذارید و داخل یخچال قرار دهید .

شیرینی های خشک

مدن تگهداری شیرینی خشک به دلیل داشتن رطوبت کم ، بیشتر از شیرینی تر است و می توان آن ها را به مدت ۱ الی ۲ هفته بیرون از یخچال و در جای خنک و یا به مدت یک ماه در فریزر نگهداری کرد . شیرینی های خشک را در طرفی دربسته نگهداری کنید . برای اینکه شیرینی ها را ترد و تازه نگه دارید ، چند عدد برنج درون جعبه ی آن ها بریزید . برای جلوگیری از چسبیدن شیرینی ها به یکدیگر و خردشدنشان آن ها را به صورت طبقه ای چیده و بین هر طبقه کاغذ روغنی بگذارید .

شیرینی های تر

به دلیل استفاده از تخم مرغ و خامه در ترکیب کیک و شیرینی های تر ، این کیک ها رطوبت داشته و دوره ماندگاری آن ها کوتاه است . به همین دلیل باید در یخچال یا فریزر نگهداری شوند . مدت ماندگاری شیرینی تر در یخچال ۲۴ تا ۴۸ ساعت است . کیک خامه ای را داخل جعبه ی مقوایی کیک قرار دهید . سپس جعبه را داخل کیسه پلاستیک گذاشته ، درب آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید . کیک خامه ای درون فریزر نیز تازه می ماند . با وجود این جعبه ها ، شیرینی ها به سادگی بوی مواد غذایی دیگر را به خود نمی گیرند .

بیسکوییت

برای اینکه بیسکوییت ها تازه بمانند و بافت ترد و شکننده ی خود را حفظ کنند، آن ها را در ظرف های غیر پلاستیکی قرار داده و چند حبه قند را داخل جعبه بیسکوییت قراردهید . روی ظرف را سلفون کشیده ، سپس درب ظرف را محکم ببندید .

تازه نگهداشتن کیک و شیرینی در یخچال
کیک و شیرینی هاتون رو ترو تازه نگهدارید

تازه نگهداشتن کیک و شیرینی در یخچال

همچنین در آنامگ بخوانید :

علت و راه حل لرزش ماشین لباسشویی

مانتو و استایل بهار ۹۹

بازیگرانی که در اوج شهرت از دنیا رفتند

چگونه از نفخ بعد غذا جلوگیری کنیم

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن