رشد فردیشیوه ی زندگی

جملات کشنده یک رابطه خوب چیست

چند جمله کشنده رابطه

جملات کشنده یک رابطه خوب چیست

ممکنه جبران ناپذیر باشه

درسته که وقتی اشتباهی در رابطه مرتکب میشین ، میتونین با عذرخواهی کردن ، جبرانش کنین اما جملاتی هست که ممکنه حتی با عذرخواهی هم بخشیده و جبران نشه . پس همیشه قبل از اینکه حرفی رو بزنین ، خوب فکر و بررسی کنید و اگر ممکنه نتیجه بدی داشته باشه ، اصلا اون رو نگید .

تو همیشه اینجوری هستی

کلمه «همیشه» و «هیچوقت» میتونه مشکلات زیاد و جبران ناپذیری و در رابطه ایجاد کنه . جملاتی که این کلمه رو در خودشون دارن ، اگر معنی منفی داشته باشن ، کشنده رابطه محسوب میشن ! جملاتی مثل «تو همیشه شکست میخوری» یا «تو هیچ وقت هیچ کاری رو درست انجام نمیدی!»

اینقدراحساساتی نباش

وقتی شریک عاطفی تون برای موضوعی عصبانی و مضطربه ، بهش نگید «اینقدر احساساتی نباش» این جمله حتی میتونه بیشتر اون رو عصبانی کنه چون نشون میده که درکش نمیکنین و مشکلی که باعث عصبانیتش شده رو مسخره می کنین . در این شرایط ، بهش اجازه بدین خودشو خالی کنه و بعد آرومش کنین با جملات مثبت .

بهت گفته بودم …

این جمله یعنی توهین به شخصیت و شعور شریک عاطفی تون . شما با این جمله ، بهش نشون میدین که اون ازتون ضعیف تره و کمتر میفهمه اما شما خیلی ازش باشعور تر هستین . به جای این جمله ، میتونین بگین : «اشکالی نداره عزیزم . دفعه ی بعد قبل از اینکه انجامش بدی ، بیشتر فکر و دقت کن . حتما موفق میشی »

من ترکت میکنم

ممکنه یک یا دو بار گفتن این جمله باعث تحریک احساسات شریک عاطفی تون بشه و اون التماس کنه که ترکش نکنین و بمونید و … اما اگر زیاد تکرار کنین ، نه تنها نتیجه خوبی نمی گیرین بلکه اون دیگه به حرف تون اهمیت نمیده و رابطه تون از بین میره . حتی اگر بعدش هم عذرخواهی کنین و بخواین برگردین ، اون دیگه قبول نمیکنه .

اگر دوستم داشتی …

بله اون حتما دوستتون داره که باهاتون در رابطه مونده . اصلا درست نیست که از احساس دوست داشتنش نسبت به شما سوء استفاده کنین و بگین که «اگر منو دوست داشتی ، فلان کار ور برام می کردی» استفاده کردن از احساسات شریک عاطفی تون برای رسیدن به خواسته تون اصلا درست نیست .

جملات کشنده یک رابطه خوب چیست
جملات کشنده یک رابطه خوب چیست

جملات کشنده یک رابطه خوب چیست

همچنین در آنامگ بخوانید :
راه های تمیز کردن سینک و شیرآلات 
اصول ست کردن لباس با همسر
شباهت های آنجلینا جولی با ریحانه پارسا
 معرفی کتاب فرار از اردوگاه ۱۴
لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن