شیوه ی زندگیمادر و کودک

خطرناک ترین روش تربیت فرزند/قهر کردن والدین

تربیت صحیح فرزندان

خطرناک ترین روش تربیت فرزند/قهر کردن والدین

خطرناک ترین روش تربیت فرزند

کودک برای داشتن شما نباید التماس کند . اگر رفتار نامناسبی داشت از روش های درست تربیتی استفاده کنید . قهر یعنی طرد کردن کودک . پیامی که کودک از قهر دریافت می کند این است : «تو بد هستی و من تورا دوست ندارم »

این کودکان از شدت وحشت از طرد شدن و رها شدن ، همیشه از خواسته خود میگذرند تا پذیرفته شوند و تاثیر این رفتار در بزرگسالی باعث وحشت از طرد شدن می شود که یا فرد به بقیه میچسبد یا به کسی نزدیک نمی شود تا طعم طرد شدن را نچشد . سکوت پدر و مادر برای کودم بسیار وحشتناک است . به جای قهر به کودکان بیاموزید که از کسی ناراحت شدی باید راجع به آن موضوع صحبت کنی! اگر حرف نزنی ، چیزی برطرف نمی شود ! قهر نداریم ! پس حتی اگر از دستش ناراحتیم ، هربار که صدایمان کرد می گوییم : بله و صحبت می کنیم !

چرا کودکان خجالتی می شوند ؟

گاهی کودک در توانمندی های شناختی اش دچار مشکل می شود و خجالتی بودن را به صورت اثر جانبی این مشکل نشان می دهد . معمولا این بچه ها تلاش خود را می کنند ، اما چون سرزنش می شوند سعی می کنند خود را کنار بکشند . گاهی این کودکان در مواجهه با رفتار های اطرافیان پرخاشگری نشان می دهند و گاهی نیز خجالتی بودن را انتخاب می کنند . مقصر اصلی این مشکل ، والدین هستند . وقتی آن ها غذا در دهان کودک می گذارند و بند کفش هایش را می بندند در واقع حرکت را از او گرفته اند که این عامل می تواند بر یادگیری اثر بگذارد .

 

شخصیت شما چه رنگی است ؟

شغل های عجیب و پردرآمد!

 

خطرناک ترین روش تربیت فرزند/قهر کردن والدین
مامانا بخونید

خطرناک ترین روش تربیت فرزند/قهر کردن والدین

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن