رشد فردی

راه های اشتباه برای تغییر دادن همسر

ارتباط زناشویی

راه های اشتباه برای تغییر دادن همسر

گاهی می خواهید به هر قیمتی که شده ، رفتار همسرمان را تغییر دهیم حتی اگر شده با توسل به زور !

این قدرت نمایی از اخم کردن شروع می شود و تا جر و بحث و تهدید به جدایی پیش می رود .‌این دعواهای کلامی ، اگر هم تغییری در رفتار همسرمان ایجاد کند ، ظاهری رو موقتی است .در این مواقع ، همسر شما هر زمان فرصتی پیدا کند به رفتار خود بر می گردد و در صدد تلافی بر می آید تا مرهمی بر احساسات جریحه دار شده خود بگذارد .

 

بازی با احساست همسر

جمله هایی مانند اگر من را دوست داری پس …

نداری ؟؟….

گاهی از زبان زوجین شنیده می شود ؛  در این شیوه ، همسران سعی می کنند با به غلیان در آوردن دیگ احساسات یکدیگر روی هم تاثیر بگذارند . ممکن است چنین روشی در مدت کوتاهی جواب دهد ، اما در بلند مدت ، ممکن است باعث بی علاقگی زن و شوهر به یکدیگر شود .

احساسات

تکرار بیش از حد

در بعضی مواقع برای تغییر رفتارهای همسرمان ، به تکرار بیش از حد متوسل می شویم و مرتب رفتار او را به رویش می آوریم و از او می خواهیم آن را تغییر دهد . وقتی مسئله ای بیش از حد تکرار شود ، جایگاه و اهمیت خود را از دست می دهد و به مسئله ای پیش پا افتاده تبدیل می شود . زن و شوهرها باید توجه داشته باشند که در صورت متوسل شدن به این شیوه ، ضمن عصبی کردن طرف مقابل ، امکان موفقیت را از دست میدهند .

 

با طعنه و کنایه حرف زدن

روش طعنه و کنایه زدن ، روش محبوب بسیاری از افراد برای تغییر رفتار های همسرشان است . توجه داشته باشید که با این برخورد ها ، احساس همسرتان نسبت به شما تغییر می کند و محبتش رو به سردی می رود ، بنابراین شما باید انتظارتان را شفاف برای همسرتان مطرح کنید و دلایل اشتباه بودن رفتارهایش از نظر خودتان را برای او توضیح دهید .

کنایه زدن

مقایسه کردن برای ایجاد انگیزه تغییر

یکی دیگر از روش های نادرست ، مقایسه کردن است و ما احساس می کنیم برای تغییر رفتار های همسرمان ، نیاز داریم در او انگیزه ایجاد کنیم و یکی از اشتباه ترین روش هایی که به این منظور انتخاب می کنیم ، مقایسه همسرمان با دیگران است . نتیجه مقایسه نیز شبیه به روش های پیشین است و جز برانگیختن ناراحتی و حتی شاید احساس حسادت نتیجه ای در بر نخواهد داشت .

 

ایجاد انگیزه در زندگی

برای دیدن مطالب بیشتر درباره رفتار با همسر کلیک کنید

 

راه های اشتباه برای تغییر دادن همسر
تغییر دادن همسر

راه های اشتباه برای تغییر دادن همسر

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن