دانش روز

ضبط مکالمات توسط گوگل اسیستنت

اشباهات دستیار هوشمند گوگل

ضبط مکالمات توسط گوگل اسیستنت

یک روزنامه بلژیکی توانسته به بیش از هزار مکالمه ضبط شده توسط دستیار هوشمند گوگل، یعنی گوگل اسیستنت ، دسترسی پیدا کنه .در بعضی از این مکالمات هیچ اثری از عباراتی مثل اوکی گوگل وجود نداشت که گوگل بخواهد آن ها را ضبط کند .

اما این مکالمات چگونه به دست این روزنامه رسید ؟

این مکالمات رو یکی از پیمانکار های گوگل برای این روزنامه فرستاده . گوگل گفته این پیمانکار ها متخصص های زبانهستند و حدود ۰.۲ درصد از مکالمات کاربران بدون مشخصات هویتی برای این زبان شناس ها فرستاده میشودند .وظیفه این زبان شناس ها این هست که به گوگل برای فهم لهجه ها و تفاوت معنایی کلمات در زبان های مختلف کمک کنند تا تشخیص عبارات توسط گوگل اسیستنت به مرور زمان بهتر بشه .اما در این مورد این یکی از این زبان شناس ها قراردادش رو زیر پا گذاشته و این مکالمات رو منتشر کرده است .

گوگل گفته اقدامات امنیتی در این باره رو بیشتر خواهد کرد تا چنین چیزی دوباره اتفاق نیفته .

این رویه اشتراک گذاری مکالمات صوتی با دستیار هوشمند برای فهم اون ها ، صرفا مختص گوگل نیست و بقیه شرکت ها از جمله اپل و آمازون هماینکارو انجام میدهند .در حالت معمول گوگل اسیستنت فقط مکالماتی رو ضبط میکنه که درشون عبارت هایی مثل اوکی هست اما در مورد ضبط مکالماتی که توشون عبارت اوکی گوگل نیست ، گوگل توضیح داده که در بعضی از موارد ، دستیار هوشمند گوگل نویز های محیط رو استباها به عنوان عبارات اوکی گوگل تفسیر میکنه که به خاطر همین اون مکالمات خاص ضبط میشوند .

 

ویژگی های کاربردی گوگل اسیستنت

ضبط مکالمات توسط گوگل اسیستنت
باگ های گوگل اسیستنت

ضبط مکالمات توسط گوگل اسیستنت

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن