بیماری هاسلامت و تغذیه

عصبانی نشوید،چاق می شوید

عصبانیت و چاقی

عصبانی نشوید،چاق می شوید

 علم توضیح می دهد که عصبانی بودن چگونه باعث افزایش وزن می شود

عصبانیت فقط جیغ و فریاد و داد زدن در وضعیت بد نیست ، سه نوع عصبانیت وجود دارد . وهر یک از آن ها علائم مخصوص خود را دارند ف که عبارتنداز : به عنوان مثال ، سرزنش خود ، رفتار ریسک پذیر ، گریه کاذب و بسیاری دیگر که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد .

بنابراین ،عصبانیت آنقدرها که به نظر می رسد هم ساده نیست و تاثیر آن برما می تواند بسیار جدی تر از یک بحث باشد . یکی از عوارض جانبی آن ، افزایش وزن اضافی است . همه ما ممکن است عصبانی شویم . اما ماندن مداوم در این حالت می تواند برای وزن مضر باشد ما به نیمه پرلیوان نگاه می کنیم و به شما می گوییم چرا ارزش کنترل عصبانیت را دارد .

عصبانیت انسان را چاق می کند یا لاغر ؟

استرس به نوبه خود منجر به مشکلات بیخوابی می شود و احتمال بیشتری وجود دارد که بدن را با کربوهیدرات ها ، که در نوشیدنی های شیرین، آب نبات ها و دیگر غذاهای ناسالم موجود هستند ،پرکنیم . در عین حال ، کنترل خودمان برای خوردن مشکل تر است . کمبود خواب ، عملکرد هورمون هایی که اشتها را کنترل می کنند را با مشکل مواجه می کند . راهی برای احیای هماهنگی در زندگی تان پیدا کنید . این ممکن است مطالعه ، ملاقات با دوستان ، انجام کار مورد علاقه شما ، یا چیز دیگری که شما را لذت و ارامش می آورد باشد .

عصبانیتتان را کنترل کنید تا به چاقی مبتلا نشوید ؛اضطراب دلیل اترس است

اضطراب ، میزان استرس را افزایش می دهد . به همین دلیل ، میزان هورمون کورتیزول نیز افزایش میابد . علاوه بر مضر بودنش برای قلب و فشار خون ، بر افزایش وزن ما نیز تاثیر می گذارد . کورتیزول قند خون را به چربی تبدیل می کند و مانع هضم می شود و در نتیجه منجر به افزایش وزن می شود و چربی را شکل می دهد که می تواند برای سلامتی مضر باشد . احساسات منفی خود را با یک سرگرمی فعال از بین بررید . به سالن ورزشی بروید ، ورزش یا پیاده روی کنید . این به شما کمک می کند وضعیت ذهنی خود را تغییر دهید و افکارتان را جمع و جور کنید .

چرا عصبانیت باعث چاقی می شود ؟

خشم نه تنها در حالت عاطفی ، بلکه در فرایند های شیمیایی بدن نیز بروز می کند . وقتی عصبانی می شویم ، آدرنالین در بدنمان آزاد می شود ، این اتفاق باعث می شود که ما آماده باشیم “بجنگیم یا فرار کنیم” ما را فعال می سازد و موجب اضطراب خواهد شد به خاطر جریان خون از اندام های داخلی به ماهیچه ها ، ما نمی توانیم گرسنگی را در حالی که عصبانی هستیم احساس کنیم ، اما این فقط یک اثر کوتاه مدت دارد .

 

عصبانی نشوید،چاق می شوید
چاقی و عصبانیت

عصبانی نشوید،چاق می شوید

همچنین در آنامگ بخوانید :
چه موقع ترازو وزنمان را درست نشان نمی دهد 
۸ دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج
اعداد آینه ای و معنای آن ها
رنگ موهایی که شما را جوان تر نشان می دهد

وب سایت 

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن