بیماری ها

علائم آلزایمر و راه های پیشگیری از آن

آلزایمر

علائم آلزایمر و راه های پیشگیری از آن

علم سال هاست که برای یافتن روش هایی برای تشخیص زود هنگام و دقیق تر بیماری آلزایمر در تلاش است . این زوال عقل هر چه زودتر تشخیص داده شود ، دسترسی سریع تر به درمان می تواند کمک به بهوبد عملکرد شناختی و کیفیت زندگی بیمار را در پی داشته باشد .

علائم اولیه مرتبط با بیماری آلزایمر که آن ها کشف کردند شمال موارد زیر می شود :

** اضطراب

** بی قراری

** افسردگی

** اختلال خواب

** تغییرات اشتها

باید اقداماتی را در راستای محافظت و حفظ سلامت مغز خود مد نظر قرار دهید که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ورزش

فعالیت جسمانی نه تنها خطر بیماری آلزایمر را کاهش می دهد ، بلکه روند زوال شناختی را نیز کند می سازد ، حتی اگر به بیماری مبتلا باشید . حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت جسمانی روزانه را فراموش نکنید ، حتی اگر در حد پیاده روی باشد .

رژیم غذایی سالم

قند ها و چربی های ترانس می توانند با ایجاد التهاب و افزایش رادیکال های آزاد در بدن به مغز آسیب برسانند . به جای آن ها می توانید یک برنامه غذایی سالم مانند رژیم غذایی مدیترانه ای را دنبال کرده و بر مصرف میوه ها و سبزی های تازه ، ماهی و روغن زیتون متمرکز شوید .

مصرف روغن ماهی و ویتامین D

مطالعه ای که در نشریه Journal of Alzheim – er’s disease  منتشر شد ، نشان داد که مکمل های امگا ۳ به همراه ویتامین D  ممکن است به پاکسازی پلاک های بتا آمیلوئید و کاهش التهاب مغزی مرتبط با بیماری آلزایمر کمک کنند .

استراحت کافی

مطالعات ارتباطی بین کمبود خواب یا کیفیت پایین خواب و سطوح بالاتر پلاک بتاآمیلوئید را نشان داده اند ، از این رو ، استراحت کافی برای پیشگیری از این شرایط را فراموش نکنید .

بیماری آلزایمر نه با روند زوال حافظه بلکه به نظر می رسد با نشانه ها و علائمی ظریف تر که به راحتی نادیده گرفته می شوند یا با بیماری ها و شرایط دیگر اشتباه گرفته می شوند ، آغاز می شود . در صورت مواجهه با پنج علامتی که پیش تر به آن ها اشاره شد ، مراجعه به پزشک برای بررسی دقیق تر شرایط را فراموش نکنید .

آلزایمر

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید 

ویتامین d

علائم آلزایمر و راه های پیشگیری از آن
آلزایمر چیست

علائم آلزایمر و راه های پیشگیری از آن

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن