پوست و موسلامت و تغذیه

علت های جوش زدن بدن چه عواملی می باشد ؟

جوش زدن

علت های جوش زدن بدن چه عواملی می باشد ؟

علت جوش زدن

در تمام نقاط بدن معمولا یک چیز است. بدن دارای غدد چربی به نام غدد سبابه است. وظیفه این غدد ترشح چربی لازم برای حفظ رطوبت و انعطاف پذیری پوست است.  پوست نیز همواره در حال نوسازی سلول های مرده است. حال اگر این سلول ها باعث بسته شدن منافذ پوست شوند محیطی مناسب برای رشد باکتری ها به وجود می آید.

باکتری، منافذ بسته و چربی بیش از حد منجر به بروز آکنه در محل می شود. بیشتر آکنه های پوستی که در بدن تشکیل می شوند آکنه  ولگاریس نام دارند که این نام فقط یک نام رایج پزشکی است و چیز ترسناک و خطرناکی نیست!

جوش شانه ها و پشت

استفاده از کوله پشتی و لباس های تنگ باعث می شود شانه ها و پشت جوشبزند. اگر جوش ها ریز و قرمز باشند در اثر واکنش به مایعات شیمیایی خانگی بوجود آمده اند. یکی دیگر از دلایل جوش زدن در این ناحیه مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی است.

جوش سینه

رایج ترین دلیل جوش زدن روی سینه واکنش آلرژیک پوست به پودر شستشو یا شامپو بدن است. این جوش ها در اثر واکنش به نوشیدنی های سرد، ادویه جات تند و غذاهای دریایی نیز ایجاد می شوند.

جوش گردن

یقه تنگ روی پوست ساییده می شود و باعث جوش زدن گردن می شود. جوش های گردن در اثر آلرژی به شامپو نیز ایجاد می شوند. و دلیل دیگر آن ممکن است حساسیت به شیرینی جات باشد

جوش بازوها

مشکلات سیستم گوارشی، واکنش آلرژیک به مواد شوینده و آنتی بیوتیک دلایل به وجود آمدن جوش روی بازوهاست. سونا، استخر و باشگاه هم عفونت های قارچی را منتقل می کند که ملتهب شده و تبدیل به جوش می شوند.

جوش پاها

بهداشت ضعیف و شلوار و جوراب های تنگ باعث جوش زدن پاها می شود. یکی دیگر از دلایل جوش زدن پاها استفاده از تیغ کند برای زدن موهای پاست.

 

علت های جوش زدن بدن چه عواملی می باشد ؟
چرا جوش میزنیم

علت های جوش زدن بدن چه عواملی می باشد ؟

همچنین در آنامگ بخوانید :
کاهش وزن با شنبلیله 
دلبری در اولین قرار
آشپزخانه های رویایی و سلطنتی
چند توصیه مهم برای استایل روز های برفی

 

آنامگ

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن