مادر و کودک

نگذارید به کودک تان بخندند

مادر و کودک

نگذارید به کودک تان بخندند

چند نکته که باید هنگام رشد فرزندتون خصوصا هنگامی که در بین جمع و فامیل هستید رعایت کنید .

اجازه نده با کودکتان بد حرف بزنند

اجازه ندهید دوستان و آشنایان با کودک ما هر طور که دوست دارند حرف بزنند . هیچکس حق ندارد به کودک شما لقب بدهید ، باید سریع دخالت کنید البته با آرامش و ادب. اگر آن ها هم بدانند که لقبی که به کودک می دهند چه آسیبی به کودک می دهند چه آسیبی به او می زند ، متوجه اشتباهشان خواهند شد .

 

با کودک شوخی نکنید

عصبی کردن کودک ، شوخی هایی که کودک را کلافه می کند آن هم در جمعی از افراد به شدت اشتباه است . اگرچه همه می خندند ولی کودک شما احساس تنها بودن می کند . شما به عنوان والدین وظیفه دارید اگر کسی کودک شما را عصبی و اذیت کرد از او حمایت کنید و او را بغل کنید و بگویید : میدونم عصبانی هستی ولی میخوام بدونی من خیلی دوستت دارم و حواسم بهت هست .

 

مادر ها با ارزش هستند

همه مادر های روی زمین جواهر هستند ولی مادر های شاد و آگاه بهترند . مادر هایی که برای خود وقت می گذارند به ظاهر خود می رسند ، کتاب می خوانند ، با کودک خود رد پارک می دوند ، به حرف فرزند خود گوش می کنند ، می دانند به سوالات کودک خود چگونه پاسخ دهند بهترند . مادر هایی که هر روز به کودک خود نمی گویند : “بخاطر تو با پدرت زندگی می کنم ” “بخاطر تو عمر من تمام شد” این گونه جملات کوله باری از احساس گناه را به کودک شما می دهد .

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

 

نگذارید به کودک تان بخندند
به کوچولوتون میخندن تو فامیل ؟

نگذارید به کودک تان بخندند

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن