رشد فردیشیوه ی زندگی

چرا روابط سالم خسته کننده هستند/دلیل خسته شدن از رابطه چیست

روابط سالم خسته کننده هستند

چرا روابط سالم خسته کننده هستند/دلیل خسته شدن از رابطه چیست

تا حالا توی رابطه ای بودین که خیلی هیجان انگیز بوده باشه ، در حالی که نمیدونستین قراره بعدش چی بشه و اون پسری که باهاش هستین خیلی غیرقابل پیش بینی بوده باشه ؟ و چون رابطه پر از نا منظمی و انرژی عاطفی هست ، شما حتی بیشتر هم بهش وابسته (معتاد ) بشین ؟اما هرچی بیشتر که زمان میگذره متوجه میشین که اون چیزایی که از اول به او جذبتون کرده در واقع داره دیوونه تون میکنه . مساله ای رو عمیقا متوجه شدم ، رابطه های سالم تمایل دارند که خیلی کسل کننده باشند ! و این خیلی خوبه !!!

روابط سالم طبیعتا تمایل دارند کسل کننده باشند ، اونا باعث یک هیجان عجیب و دیوانه وار نمیشن چون طبیعتا ثبات دارند و اگر تمام چیزی که میخواهید یک “محرک ایجاد کننده هیجان” توی زندگیتونه پس شاید روابط سالم براتون مناسب نباشه (توی این برهه زمانی از سندگی تون) اما احتمالا بعد ها به یک نقطه از زندگی تون میرسید که دیگه برای ثبات ، امنیت ، تک همسری طولانی مدت ارزش قائل میشید و روابط بیشتر کسل کننده بودن تمایل پیدا خواهند کرد به جای اینکه سطحی و هیجان انگیز باشن .

فاکتور یک رابطه سالم
۱ –  احترام

نشانه های یک رابطه سالم این هست :

طرفتون به خلتتون و امور شخصی تون احترام میزاره ، یهتون فضا میده و به نیاز های فیزیکی تون احترام میزاره .اگه احساس می کنید بهتون توهین میشه و نمیتونید این رو هم به طرفتون بفهمونید پس در رابطه سالمی نیستید .

۲ – مهم بودن

شما باید توی رابطه احساس امنیت کنید و این به اولویت های او برمیگرده .

وقتی او حاضر نیست بیش از هفته ای یک بار برای شما وقت بگذاره نشون میده شما در اولویت او نیستید .

۳ –  تعهد

این روزا طبیعیه که یه رابطه عادی رو شروع کنید اما برای شما ، به عنوان یه زن مجرد قوی مهمه که سیاست داشته باشین و حد و مرز هاتون مشخص کنید و تعیین کنید که هدفتون از این رابطه چیه و نزارید که کنترل از دستتون خارج شه و هیچوقت کاملا به یه مرد تا واقعی که او به شما متعهد نشده ، متعهد نشین .

۴ –  خوشحال بودن

دو نفر باید خواهان خوشحالی یکدیگر باشن و شما و طرف مقابلتون باید هرکاری که میتونین بکنین تا همدیگرو خوشحال کنید .

همچنین در آنامگ بخوانید :

 

چرا روابط سالم خسته کننده هستند/دلیل خسته شدن از رابطه چیست
چرا رابطه ها باعث دلزدگی می شوند

چرا روابط سالم خسته کننده هستند/دلیل خسته شدن از رابطه چیست

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن