تغذیهسلامت و تغذیه

چرا وزنم کم و زیاد میشه ؟

افزایش وزن بی دلیل

چرا وزنم کم و زیاد میشه ؟

حتما برای شما هم پیش اومده که رژیم غذایی سرسختی داشته اید ، شش روز هفته را مشغول به کار بوده اید و صفحه ی اینستاگرام خود را با پست ها و شعار های تندرستی پر کرده اید ، اما زمانی دیگر رژیم خود را رها کرده و حتی به آن فکر هم نکرده اید .

شاید شما تنها کسی نباشید که این برنامه های کاهش و افزایش وزن را تجربه کرده باشد . گرچه بسیاری از افراد می دانند چنین رژیم هایی برایشان خوب نیست ، اما نمی توانند آن را نیز رها کنند . شکستن رژیم و این شیوه از زندگی شاید بسیار عجیب باشد . در اینجا نکاتی را برای شما آماده کرده ایک که با خواندن آن متوجه خواهید شد چگونه می توان این چرخه را شکست.

افراد می خواهند نتایج سریع تری ببیند و با چنین رویکردی اهداف خود را به دست آورند . اما حتی قانون مندترین افراد نیز نمیتوانند به چنین محرومیتی برای مدت طولانی ادامه دهند . تحقیقات نشان داده است که برخی افراد در غلبه بر چالش ها بهتر از برخی دیگر عمل می کنند . اما حفظ سخت کوشانه ی کنترل رژیم غذایی و ورزش ممکن است اراده ی ما را تضعیف کند . وقتی از یک رژیم سرسخت یا ورزش عقب می مانیم ، احساس شکست بیشتری به ما دست می دهد .

کنترل وزن چگونه

افراد ، کمتر خودشان را غرق در تلاش می کنند ، همه چیزرا راحت می گیرند و به جای آنکه تمام غذاهای پنیری را حذف کنند ، سعی می کنند کمتر پیتزا بخورند . تغییرات تدریجی کوچک ، نتایج سریعی به دنبال ندارد ، اما نیاز به اراده ی قوی نیز نخواهند داشت . این دسته از افراد در دراز مدت نتایج بهتری خواهند دید زیرا سبکی را انتخاب کرده اند که دنبال کردن آن آسان است .

با ایجاد تغییرات قابل کنترل و ادامه ی پیگیری موفقیت ، همواره به اهداف خود دست خواهید یافت .

بنابراین اگر کاهش وزن به معنی ورزش صبحگاهی است باید به شما بگویم که بهتر است این کار را با ۳۰ دقیقه تمرین ورزشی در ساعت ۶ یا ۷ صبح برای چند روز در هفته انجام دهید . هرگاه توانستید این تمرین ها را به راحتی انجام دهید ، ۳۰ دقیقه زودتر بیدارشوید و تمرینات خود را افزایش دهید . باید بدانید که با تغییر استراتژی های کاهش وزن ، هرگز قادر نخواهید بود به برنامه ی رژیم غذایی دیگری بپیوندید .

 

چرا وزنم کم و زیاد میشه ؟
چرا وزنم در حال تغییر است

چرا وزنم کم و زیاد میشه ؟

همچنین در آنامگ بخوانید :
طرز تهیه کباب کاسه ای رژیمی
جلوگیری از ورود حشرات به برنج و حبوبات
ورزش های مفید برای رفع چین و چروک صورت
ترند مدل موی بهار و تابستان ۹۹

 

لطفا نظراتتون رو با ما درمیان بگذارید 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن