تغذیهسلامت و تغذیه

چطور انگیزمون رو برای کاهش وزن حفظ کنیم

کاهش وزن

چطور انگیزمون رو برای کاهش وزن حفظ کنیم

هدف

با خود رو راست باشید و هدف خود را از کاهش وزن مشخص کنید . این هدف می تواند جلوگیری از یک بیماری خاص ، بالا رفتن اعتماد به نفس ، رسیدن به زیبایی ظاهری و … باشد . تحقیقات نشان داده است کسانی که به دلیل یک هدف خاص تصمیم به کاهش وزن میگیرند از کسانی که صرفا به دلیل توصیه پزشکان یا اطرافیان اقدام می کنند موفق تر خواهند بود .

هدف های کوچک

هدف نهایی خود در کاهش وزن را به چند هدف کوچک تقسیم کنید . برای مثال اگر کاهش ۳۰ کیلو وزن را در نظر دارید برای خود ۶ هدف ۵ کیلویی در نظر بگیرید . در این صورت در زمان کوتاه تری به هدف های خود می رسید و بعد از هر مرحله انگیزه بیشتری برای به پایان رساندن مرحله بعد پیدا خواهید کرد .

پاداش های کوچک

برای خود پاداش های کوچکی در نظر بگیرید و بعد از موفقیت در هر مرحله از برنامه آن ها را به خود بدهید . بسته به موقعیت مالی خود می توانید هدایایی مانند شال ، لباس ، طلا و … خریداری و در جلوی دید خود قرار دهید و با خود قرار بگذارید تنها زمانی از آن استفاده کنید که به هدف آن مرحله از برنامه دست پیدا کرده اید .

از شکست نترسید

خودتان را انسان کاملی فرض نکنید افرادی که از خود انتظار بی نقص بودن را دارند خیلی سریع تر ناامید شده و برنامه های خود را کنار می گذارند . اگر در برنامه کاهش وزن و یا ورزشی خود دچار کم کاری و وقفه شدید ، به جای سرزنش خود و رها کردن آن برگردید و با اراده بیشتری به مسیر خود ادامه دهید .

الگو

یک یا چند نفر را به عنوان الگو خود در نظر گرفته و عکسشان را روی در یخچال ، روی میز نهار خوری و جاهایی که در طول روز می بینید بزنید . از هنرپیشه های خوش اندام هالیوودی استفاده نکنید به جای آن عکس یکی از نزدیکانتان که با موفقیت وزن کم کرده و یا عکس های افراد قبل و بعد از لاغر شدن از تبلیغات مجلات و سایت ها را می توانید قرار دهید .

انتظارات واقعی

از محضول لاغری خود انتظار غیر طبیعی نداشته باشید . تمامی متخصصان کاهش وزن نیم تا یک کیلوگرم در هفته را مجاز و نرمال می دانند . انتظار مقادیر بیش از این و دست نیافتن به آن شما را سر خورده و ناامید خواهد کرد و انگیزه های ادامه مسیر را از شما خواهد گرفت . کسانی که انتظار غیر طبیعی از محصول لاغری خود دارند در قادر به پایان بردن آن نیستند .

 

همچنین در آنامگ بخوانید :

 

چطور انگیزمون رو برای کاهش وزن حفظ کنیم
حفظ انگیزه برای کاهش وزن چگونه

 

چطور انگیزمون رو برای کاهش وزن حفظ کنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن