دانش روز

گوشی جدید شیائومی که زلزله رو تشخیص میده !

گوشی شیائومی

گوشی جدید شیائومی که زلزله رو تشخیص میده !

شیائومی مدتی هست که روی یک قابلیت جدید برای تشخیص زلزله روی گوشی MIUI 11 کار می کنه و در استان سی چوآن چین اون رو امتحان کرده و قرار هست برای تمامی استان های چین ارائه بده .یازدهمین نسخه از رابط کاربری MIUI یک ماهی است که ارائه‌ شده و قابلیت‌های بسیار جالبی با خود به‌همراه دارد. حالا شیائومی فاش کرده است به این پوسته‌ی اندروید، قابلیتی برای نجات زندگی افراد ارائه می‌دهد.

شیائومی در وبلاگ خود نوشته است MIUI 11 و پلتفرم MI TV در چین، قابلیت تشخیص زلزله را دارند. این قابلیت که با همکاری مؤسسه‌ی هشداردهنده‌ی حوادث ساخته‌ شده است، بی‌سروصدا در استان سی‌چوآن به‌عنوان بخشی از آزمایش در سپتامبر (شهریور) راه‌اندازی شده است.به‌گفته‌ی شیائومی، قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 به‌زودی در تمام چین دردسترس خواهد بود و این شرکت وعده داده است «چند ثانیه تا چند ده ثانیه قبل» قبل از رسیدن امواج زلزله هشدار می‌دهد.

شیائومی MIUI 11

شایان ذکر است این اولین‌بار نیست که هشدارهای مربوط به زلزله را در گوشی‌های هوشمند می‌بینیم؛ زیرا ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی و نرم‌افزارهای جانبی و گروه ۳GPP، عملکردهای مشابهی ارائه می‌دهند. به‌گفته‌ی تچ‌کرانچ، اپل در سال ۲۰۱۱ هشدارهای محلی زلزله را در ژاپن ارائه داد؛ در‌حالی‌که سازمان FEMA آمریکا امسال آزمایشی سیستمی دراین‌باره انجام داده بود.

درهرصورت، اقدام شیائومی به این معنی است که به دانلود نرم‌افزارهای جداگانه نیازی ندارید و همین موضوع باعث کاهش میزان عکس‌العمل شما نیز می‌شود. نکته‌ی دوم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا حتی یک یا دو ثانیه قبل از وقوع زلزله نیز می‌تواند نجات‌دهنده باشد. شیائومی همچنین از دیگر تولیدکنندگان گوشی و ارائه‌ دهندگان اینترنت اشیاء خواسته است عملکردهای مشابهی ارائه دهند. افزون‌براین، این شرکت گفته است تمایل دارد تجربه‌ ها و شیوه‌های خود را با دیگران به‌ اشتراک بگذارد

گفتنی است از شیائومی درباره‌ی ارائه‌ی قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 در دیگر بازارها پرسیده شده که درصورت پاسخ این شرکت حتما مقاله به‌روز خواهد شد. هرچند این شرکت با مؤسسه‌ای چینی برای هشدارها همکاری می‌کند و این نشان می‌دهد در سایر بازارها نیز به همکاری با دیگر مؤسسه‌ ها نیاز است.

 

برای دیدن مطالب یشتر کلیک کنید

 

وب سایت

گوشی جدید شیائومی که زلزله رو تشخیص میده !
تشخیص زلزله با شیائومی

گوشی جدید شیائومی که زلزله رو تشخیص میده !

 

منبع
زومیت
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن