پوست و مو

۶  دلیل برای اینکه چرا مو های شما زود سفید شده است

سفید شدن مو

۶  دلیل برای اینکه چرا مو های شما زود سفید شده است

 

ژنتیک

احتمالا شما تعجب می کنید که چه چیزی باعث ایجاد مو های سفید در جوانی می شود ؟

دوریس دی ، دکتر و استاد یار کلینیک پوست و مو در مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک و نویسنده کتاب Forget the Facalift  می گوید : خوب ، این موضوع تا حدود زیادی به ژن های شما بستگی دارد . یک مطالعه انجام شده در دانشگاه نیویورک با تحقیق بر روی ۶۰۰۰ هزار نفر آمریکایی مشخص شده است که افرادی که مو های آن ها در سنین جوانی سفید می شود ، دارای این ژن به طور ارثی هستند . بنابراین اگر پدر و یا مادر شما در سنین جوانی دچار سفیدی مو ها شدند ، شما نیز ممکن است در سنین جوانی دارای مو های سفید باشید .

 

ممکن است شما یک بیماری خود ایمنی داشته باشید

بیماری پوستی خود ایمنی به نام آلوپسی آراتا می تواند منجر به رشته های سفید مو شود .

همانطور که بنیاد ملی آلوپسی آراتا (NAAF) توضیح می دهد ، مبتلایان به این بیماری تکه های کوچک ، گرد و صاف روی پوست سر مانند طاسی دارند و می توانند مو های سر یا بدن خود را کاملا از دست دهند . این اتفاق می افتد زیرا سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله می کند و باعث می شود مو های شما از بین برود . و هنگامی که رشد می کنند ، سفید می شود . طبق گفته NAAF  ، حدود ۸/۶ میلیون نفر در آمریکا این بیماری را دارند . اگر متوجه ریزش مو یا طاسی شده اید سریعا به منخصص پوست مراجعه کنید .

 

محیط زندگی شما آلوده است

به گفته کتابخانه کنگره آمریکا ، آلاینده ها و سموم می توانند باعث پیر شدن سریع تر پوست شما شوند .

مطالعات نشان می دهد که این مواد شیمیایی رادیکال های آزاد یا استرس اکسیداتیو ایجاد می کنند که به تولید ملانین و سرعت پیر شدن مو کمک می کند . اما در حالی که این مسائل زیست محیطی ممکن است تاثیر داشته باشد ، دلایل دیگر ، مانند استرس اهمیت بیشتری دارند .

 

شما فوق العاده استرس دارید

استرس سرنوشت ژنتیکی شما را تسریع می کند .

به طور مثال وقتی باراک اوباما به رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد ، مو های سرش سیاه بود ولی بعد از پنج سال مو های او سفید شد ! به همنی دلیل اگر نمی خواهید مو های شما زود سفید شود باید از استرس دوری کنید . اما اگر رنگ خاکستری در ژن شما باشد ، استرس می تواند مو های شما را زودتر خاکستری کند .

 

در معرض دود سیگارهستید

اگر هنوز از خود می پرسید ، “چه چیزی باعث ایجاد مو های خاکستری و یا سفید می شود؟”

ممکن است بخواهید سیگاری های خانه خود را مقصر بدانید . قرار گرفتن در معرض دود سیگار می تواند روی رنگ مو شما تاثیر بگذارد . تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۳ نشان داد که افراد سیگاری ۲/۵ برابر بیشتر از دیگران احتمال سفید شدن مو هایشان وجود دارد .

 

برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید

 

6  دلیل برای اینکه چرا مو های شما زود سفید شده است
چرا مو هاتون سفید میشه ؟

۶  دلیل برای اینکه چرا مو های شما زود سفید شده است

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن