رشد فردیشیوه ی زندگی

۸ دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج

روانشناسی رابطه

۸ دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج

استقلال

اول باید مستقل بشید و بعد برای ازدواج کردن قدم بردارین. اگر هنوز از لحاظ عاطفی و احساسی ، مالی ، تصمیم  گیری و … وابسته ی خانواده تون هستین ، اصلا نباید به فکر ازدواج باشین . ازدواج یعنی تشکیل خانواده ی جدید . درسته که پدر و مادر ها هم کمک هایی میکنند اما نباید همه چیز رو اون ها کنترل کنند و برای همین شما باید مستقل باشین .

فشار خانواده

حتما این حرف ها رو شنیدین که میگن دیگه بزرگ شدی و وقتش داره میگذره ، چرا ازدواج نکردی؟ باید بدونین که اصلا نباید برای ازدواج کردن عجله کنین و نباید برای فشار خانواده اجباری بدین . زمان مناسب برای ازدواج وقتی هست که پخته و آماده باشین .

درسته که سن ازدواج به دلایلی می تونه مهم باشه اما مهمتر اینه که شما شریک عاطفی مناسبی رو برای خودتون انتخاب کنین که از لحاظ احساسی ، فرهنگی ، اخلاقی و رفتاری و … باهاتون هم خوانی داشته باشه . پس عجله نکنین تا ازدواج موفقی داشته باشین .

نیاز جنسی

درسته که نیاز جنسی رو باید از طریق ازدواج رفع کنین اما این نباید تنها دلیل تون برای ازدواج باشه . رابطه جنسی هم بخشی از زندگی مشترکه اما همش نیست .

پول و ظاهر

ممکنه خیلی ها برای این دلایل ازدواج کنند.پول و ظاهر مهمه اما همه چیز نیست و برای ازدواج موفق اصلا کافی نیست . اولین چیزی که خیلی مهمه اخلاق و رفتار مناسبه و بعد ظاهر و پول . خیلی ها فکر میکنن که همه ی آدم های پولدار،خوش اخلاق هستن اما ممکنه اینطور نباشه . پس بیشتر برمعیار های مهم توجه کنین و نه معیار های ظاهری.

خلا های عاطفی و روحی

خیلی ها گمان می کنن که اگر ازدواج کنن عوض میشن و شخصیت شون بهتر میشه . در حالی که غلط هست . تا وقتی خودتون نخواین هیچ کس نمیتونه شما رو تغییر بده . شما هستین که باید خودتون رو اصلاح کنین . ازدواج نمیتونه باعث تغییر اخلاق و رفتار شما بشه ، حتی ممکنه شخصیتتون بدتر هم بشه و همسرتون رو اذیت کنه .

تنهایی

قبل از اینکه ازدواج کنین لازمه که یاد بگیرین چطوری میتونین از تنهایی تون لذت ببرین یعنی باید یاد بگیرین که چطور میتونین خودتون رو خوشحال کنین یا به خودتون آرامش بدین . وقتی روش هایی برای این ها یاد  گرفتین ، میتونین برای ازدواج قدم بردارین.

ترحم و احساس گناه

ممکنه با کسی در رابطه باشین اما احساس کنین هرچی زمان میگذره و بیشتر میشناسینش براتون مناسب نیست و نمیتونین در کنارش خوشحال و خوشبخت باشین . در این صورت ممکنه بر اساس حس ترحم یا گناه فکر کنین که اگر باهاش ازدواج نکنین اون بدبخت و داغون میشه . این غلطه ! نباید خودتون رو فدا کنین برای کسه دیگری.

همچنین در آنامگ بخوانید :

آنامگ

8 دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج
برای این دلایل ازدواج نکنین

۸ دلیل خطرناک و اشتباه برای ازدواج

ازدواج

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن